Tätä Kamil Krepsiä on hehktettu, että voittaa pistepörssin ylivoimaisesti, ja on kovin siirto liigaan pitkään aikaan. Hei haloo!!! Tämä Kreps on pelannut NHL:n paskimmassa joukkueessa, eli Floridassa, ja sielläkin 3-4 kentissä. Mikään pistenikkari ei ole ollut, AHL:ssäkin vain 0,5--0,7 pistettä per peli. Eli tulee tekemään tulevana kautena tilastoihin 18 22=40p tehomerkinnät, eli samaa tasoa Tomas Plihalin kanssa. Pistepörssissä siinä TOP-30 rajoilla, siinä ja siinä.
Enemmän hehkuttaisin Mike Yorkia, joka tulee tekemään Pelicanssissa kovaa jälkeä. Pitäisi näin tilastoja tuijottamalla olla pistepörssissä TOP-3 pistehai, ja yksi dominoivimmista pelaajista liigassa. Mikäli on täysin kunnossa. Toisaalta York voi olla myös floppi, mutta uskon että heppu tulee hakemaan liigasta uutta nousua. KHL olisi tässä vaiheessa liian suuri riski epäonnistua, sm-liigassa pärjää helpommin, ja saa NHL-kiinnostusta. Veikkaan että York pelaa 45 peliä, ja tekee niissä 19 35=54 pistettä, eli taistelee pistepörssin voitosta 10 peliä vähemmän pelanneena kuin muut.
krepsin kamili
1
282
Vastaukset
- 1+14
No ei kai kukaan ole väittänyt, että Kreps tulee voittamaan ylivoimaisesti pistepörssin. Monet veikkaavat kuitenkin Krepsiä kärkeen aiempien peliesitysten NHL:ssä ja nyt nähtyjen harjoituspelien perusteella. Koskaan ei voi etukäteen tietää miten pelit lähtee sujumaan, mutta se on selvää, että aivan huippuluokan pelaaja tuli Kärppiin ja SM-liigaan. Pistemäärään vaikuttaa toki ketjukaverit ja se, miten hänelle maalipaikkoja luodaan. Siihen rinnalle on kyllä tulossa kohtuu hyvät pelimiehet, eli hyvää jälkeä on odotettavissa.
Voit toki halutessasi hehkuttaa Mike Yorkia, mutta ei Kamil Kreps ole yhtään huono veikkaus pistepörssin kärkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833175
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1641194Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 95807