Doppler ja oma sydän

Onko kukaan kokeillut kuunnella omaa sydäntä dopplerilla? Toimiiko se myös omaan sydämeen vai vaan vauvan?
1267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietenkin toimii! Toimii sydämeen ku sydämeen =) Oon kokeillu ja oma sydämen syke kuuluu hienosti, samoiten vauvan =) Vauvan hikka ja liikkeet kuuluvat myös. Kuulin eka kertaa vauvan sydämen sykkeen kotidopplerilla rv 13

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohtapuoliin kirjoitti:

Onko kukaan kokeillut kuunnella omaa sydäntä dopplerilla? Toimiiko se myös omaan sydämeen vai vaan vauvan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu