Miksi tälläkin palstalla on useamman vuoden aikaisia viestejä ja vieläpä etusivulla?? Siksikö, kun ei riitä keskustelijoita Okussa riittävästi. Hankkikaa elämä, ei tarvii 3 v takaisia juttuja selailla.
Vanhoja viestejä Palstalla
Ei puheenaiheita
5310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei viitsi täällä palstoilla roikkua.
Jos on hyvä aihe niin se on aina ajankohtainen.
No mitäs sinä itse sitten täällä roikut lukemassa niitä 3v takaisia juttuja, ei taida olla elämää sullakaan.
Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin.
Keksi sitten aihe niin ei tarvvii valittaa.
Eivät ole muuttuneet vuosiin vuosikymmeniinkään joten ei puheenaiheetkaan voi muuttua miksikään.
Aika kuluu mutta muutoksia ei tapahdu, mikä on sinällään sääli mutta minkäs tälle asialle voi jos eletään menneessä 2000 luvulla.
Olen matkustellut ja asunutkin muualla, pitkiäkin aikoja.
En ole huomannut mitään eroa, jokainen pikkukaupunki on lähes samanlainen. Hyvä ja huono puoli yhtä aikaa on se että kaikki tuntee toisensa.
Ajan tasalla olen kuvitellut olevani, mutta mistäs sen tietää... Olin kuukauden kesäloman aikaan Länsi-Suomessa eivät ihmiset siellä sen valveutuneemmilta vaikuttaneet.
kai siellä peräseinäjoella on paljon mukavampaa ja sivistynyttä väkeä, jääppä sinne.