On suorastaan jo hiukan säälittävää huomata miten jokaisella liigapaikkakunnalla Ässiä "arvostetaan".
Itselläni on pienet sympatiat aina ollut tälle joukkuueelle mutta eipä sitä kohta ääneen kehtaa edes sanoa.
Siihen on varmasti syynsä minkä vuoksi Porin Ässillä on kiistatta surkein maina liigassa kannatajineen
päivineen. Aina haukutaan, arvostellaan muut ja itse nippa nappa pysytään sarjassa.
Ensikauden putoajasta mestikseen on tehty oikein mittava Galluppi sm-liiga fanien kesken, ja 84 prosenttia oli sitä mieltä että Porissa pelataan liigaa viimestä vuotta.
ässät
ikiässä
2
325
Vastaukset
- SIUPPO
sinä mikään ässäfani ole!!!! olet vain katkera porilainen suippokorva joka yrittää täällä esittää oikeaa fania. ässät pelaa MESTARUUDESTA jälleen kerran!!
- Tepsi
Itse toivon myös Ässille menestystä vaikka Tepsiläinen olen. Tämä junnu Joel Armia on kuulema yksi lahjakkaimmista lupauksista suomalaisessa jääkiekossa. Toivotaan niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002871
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss612520Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa221991- 681683
- 1431453
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1701393Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1091377- 901304
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1151284- 1221064