VANHANEN VALTAKUNNANOIKEUTEEN

Matti vanhanen joutunee valtakunnanoikeuteen vastaamaan rötöksistään yhteiskuntaa vastaan. Vihdoinkin sanoo kansa. Demokratian voitto jos Oikeus todellakin tapahtuu ja Matti Vanhanen saa tuomion.
17297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Saamme hävetä kun meidän liittoa johtaa Matti Vanhanen.

Äänestä

Ei oikeus suomessa voita, onhan se nähty, Juhantalonkin tapaus oli naurettavaa touhua. Ei koira toista koiraa pure. Kaikki samanlaisia oman edun tavoittelijoita.

Äänestä
  • Jaakko Jonkka ja Jacob Söderman. Molemmat ovat DEMLA ry'n jäseniä, J. Söderman istuva kansanedustaja (SDP) ja J. Jonkka T. Halosen nimittämä toveri.

    Äänestä

  • Pippuripoika kirjoitti:

    Jaakko Jonkka ja Jacob Söderman. Molemmat ovat DEMLA ry'n jäseniä, J. Söderman istuva kansanedustaja (SDP) ja J. Jonkka T. Halosen nimittämä toveri.

    luuli luikkivansa,kun koira veräjästä.korhosenkin turha nyt selitellä.olis selitellyt,kun asiat on ajankohtaisia..jälki viisautta.

    Äänestä

  • että käry käy kirjoitti:

    luuli luikkivansa,kun koira veräjästä.korhosenkin turha nyt selitellä.olis selitellyt,kun asiat on ajankohtaisia..jälki viisautta.

    Matti nauraa demokratialle ja oikeuvaltiolle hahhaahahhaa! ette te minua vastuuseen saa, ette saa.

    Äänestä

  • hahhaahahhaaa! kirjoitti:

    Matti nauraa demokratialle ja oikeuvaltiolle hahhaahahhaa! ette te minua vastuuseen saa, ette saa.

    hyytyykö hymy.koltosia sai paljon aikaan.matti.vankila tuomio kun tulla napsahtaa...katsotaan,nauraako vielä.

    Äänestä

pokeri ja ylimielisyys paistoi haastattelussa. Tuskinpa tuomitaan, hyvävelijärjestö huolehtii tästäkin rötöksestä.

Äänestä
  • Kaikkien kansalaisten tulee muistaa "pelastuksen tunnussanat"
    -EI OLE MUISTIKUVAA ASIASTA
    -EN MUISTA
    -EN HUOMANNUT
    -EN TIENNYT
    Lakihan tulee olla kaikille sama !

    Äänestä

  • 20% äänimäärällä voi jo saada "puolue", tasavaltaan pääministerinpaikan, eduskuntavaaleilla valittu ja presidentiltä on samalla viety valta kansan valitsemalta yli 50% enemmistöltä...onko tässä mitään järkeä, korruptiolla ja valehtelemalla voi päästä pääministeriksi, johtamaan maatamme! Kepulointi on mennyt niin pitkälle kun ovat olleet vallassa, että energiapolitiikkaakin on sotkettu vihreän puisto-osaston "voimalla" kauhuskenarioitten ilmastomuutosvalheella, turpeesta puunpolttoon, joka ei vähennä tippaakaan hiilijalan jälkeä, mutta siitä saatu hiilijalanjälki "hyöty" menee metsänomistajien risupakettirahstuksella kepuloisten pyörittämään eurosampolaariin. Uskooko kukaan että perustuslakivaliokuntai pystyisi itse ratkomaan puoleettomasti korruptiotaan (tuskinpa) "talukauppaa / sotkua" kun sielä on sulle / mulle hyväveliklikkijengi joka on nyt päättämässä "korruptiosta" omista "taulukaupoista" eduskunnan syövereissä. Eiku rikospoliisi tutkimaan vaalikorruptiota ja presidentille takaisin se valta jonka on menettänyt, kansan valittu...voisi kaataa korruptuneen hallituksen ja nostaa virkamieshallituksen väliajaksi pystyyn maata hallitsemaan, kun korruptiota tutkitaan poliisin voimin, rosvot linnaan.
    Kepulandiakorruptiosta pitää päästä eroon kohti perussuomalaista oikeudenmukaista yhteiskuntaa. Kohta päästään äänestämään, alkaa uuden elämän alku...kun kansa on eduskuntavaaleissa antanut äänensä korruptiosta mielipiteensä pöytä on puhdas ja rosvot linnassa...hemm.

    Äänestä

OLIS PAREMPI PAIKKA=> TELOTUS KOMPPANIA . Suomalaisilla oli juuri sellainen pääministeri jonka he ansaitsivat !!! Lausunnoista päätellen ihmettelen tuollainen mies kun vanhanen on niin kuin vitun tyhmä täytyy olla että pääsee pääministeriksi ja toimitus johtajaksi koti ja naisasioita ei osaa hoitaa ja on maan johdossa ilmankos Tarjakin olisi mielellään hoitanut eu edustuksen !!!

ps. Jokos Matti on löytänyt ne kadotetus ponttiin höylätyt laudat vai johtuuko kadotus yllätten ilmnneestä dementiasta

Äänestä

No eihän sentään vapaamuurarit vapaamuurareita tuomitse. Höpsis.

Nehän palkitsee siitä, että uskaltaa tehdä syntiä. Ja mitä suurempi synti sitä suurempi kultainen kädenpuristus.

On eräs joka tuomitsee. Ja Hänen tuomionsa on varma. Eikä Hän ole vapaamuurareiden jumala (Lusifer) vaan Yahweh - maailmankaikkeuden Luoja ja ihmisten tekojen tuomitsija.

Juuri sopivasti Jom Kippurin alla (20.9. maanantaina) on hyvä itsekunkin kaduttava tekojaan jos vaikka saisi armon Jumalan edessä syntiensä anteeksi saamiseksi.

Se on kyllä Raamatustakin huomattu, että vaikka synti on Jumalan edessä anteeksi annettu, niin sen seuraukset on silti kärsittävä.

Vanhasen tapauksessa - jos hän tekee parannuksen- eli ei tee enää vastaavaa rikosta, niin häkki heilahtaa ja maksut seuraavat.

Äänestä

Suomi oli ansainnut tuommoisen Vanhasen pääministeriksi,ihmisethän sen olivat äänestäneet eduskuntaan. Kepu pettää aina, pittää edelleen paikkansa. Ihme touhua, kun pääministerinä on patologinen valehtelija, koska se polvileikkaus on, joka oli syynä eroon puoluejohtajan ja pääministerin hommista. Onko Kiviniemelläkään puhtaat jauhot pussissa,kun ei voi kertoa vaalirahoistaan?

Äänestä
  • ole kukaan äänestänyt varastamaan ja valetelemaan koko kansalle.

    Äänestä

huoran-nussija ilman muuta

Äänestä
  • KERTOO TOTUUTTA.mitä mieltä äänest'j'ät on....KANSAAN ON USKOMINEN:siinä ei pulinat auta.Vanhasen puuheetkin kuulosti tältä.......Asia on ollut esillä edus kunnassa..on asetettu työ ryhmä miettimään asiaa...kyllä.asia otetaan esille seuraavassa puolue kokouksessa vaikka rovaniemmellä.kyllä asiaa on mietitty...asia viedään eduskunnan käsiteltäväksi ensi kesänä.On perustettu uusi ryhmä,asiaa pohtimaan.jne...sitä oli vanhasen puheet vuosia...jatkuvaa siirtämistä......

    Äänestä

Häntä epäillään jäävinä toimimisesta, se ei ole valtakunnanoikeus asia.
Tuon luulisi jopa persun ymmätävän.

Äänestä

lauttakasaa ja paljon pimeää RAHAA josta matti ei muista mitään kun on vain MUNA PYSTYSSÄ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perusuomalainen kirjoitti:

Matti vanhanen joutunee valtakunnanoikeuteen vastaamaan rötöksistään yhteiskuntaa vastaan. Vihdoinkin sanoo kansa. Demokratian voitto jos Oikeus todellakin tapahtuu ja Matti Vanhanen saa tuomion.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu