parhaat vinkit lieden suojaamiseksi kissalta

haittaako jos aina pitää sähköhellan sulakkeen poispäältä ja vain kokatessa avaa, siis saattaako sulake väsyä ja mennä rikki tällaisesta rämpläämisestä. Entä onko kokemuksia suojista,esim muovinen Liedex- läppä hellan nappuloiden eteen tai lapsillekin myytävä ritilä-liesisuoja?
3620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

setäni Kalambur, serkkuni Salembur ja petollinen Karlotek on vietävä heti rajalle. Ja karkotettava maasta!

Äänestä

. . . .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kattia kanssa.... kirjoitti:

haittaako jos aina pitää sähköhellan sulakkeen poispäältä ja vain kokatessa avaa, siis saattaako sulake väsyä ja mennä rikki tällaisesta rämpläämisestä. Entä onko kokemuksia suojista,esim muovinen Liedex- läppä hellan nappuloiden eteen tai lapsillekin myytävä ritilä-liesisuoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu