Heippa!
Olen jonkun aikaa yrittänyt saada pankilata lainaa mutta saan vain kiletoisia vastauksia. Taustani on se että muutama vuosi sitten jouduin työttömäksi ja rahat ei sitten millään riittänyt kaikkiin laskuihin joten muutama ilkeä maksuhuomautus tuli rekistereihin. Sain sitten lopulta uuden työnmutta se ei olen täyspäivänen työ. Velkani olen maksannut, mutta merkinnät ovat viellä jäljellä jonkin aikaa. Pankki on sitä miletä että kun ei oo täysaikanen työ niin tulevaisuuteni on epävarma.
Palkka kylläkin riittää talon ostoon, joka on minun tavoitteeni. Mistä löytyy lainan antaja joka voisi auttaa ja ei ole niin h...kutin nelsikanttinen?
Olen jonkun aikaa yrittänyt saada pankilata lainaa mutta saan vain kiletoisia vastauksia. Taustani on se että muutama vuosi sitten jouduin työttömäksi ja rahat ei sitten millään riittänyt kaikkiin laskuihin joten muutama ilkeä maksuhuomautus tuli rekistereihin. Sain sitten lopulta uuden työnmutta se ei olen täyspäivänen työ. Velkani olen maksannut, mutta merkinnät ovat viellä jäljellä jonkin aikaa. Pankki on sitä miletä että kun ei oo täysaikanen työ niin tulevaisuuteni on epävarma.
Palkka kylläkin riittää talon ostoon, joka on minun tavoitteeni. Mistä löytyy lainan antaja joka voisi auttaa ja ei ole niin h...kutin nelsikanttinen?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sanot, että palkka riittää talon ostoon? Kuitenkin tarvitset lainaa?
No, ilmeisesti se palkka ei riitä talon ostoon, joten tarvitset lainaa.
Kylmä totuus vaan on se, että lainaa et tule saamaa.
Syitä on ainakin:
- merkintä luottotiedoissa
- työsi ei ole kokoaikainen, eikä ilmeisesti edes jatkuva
- osa-aikatyössä palkka ei ole riittävä lainan hoitamiseen muut menot
Kysy lainaa sitten uudestaan, kun olet kokoaikaisessa, vakinaisessa työsuhteessa, ja merkinnät ovat poistuneet luottotiedoista.
minä sain tästä:
www.lainaa.inno-net.com
:)
Lainanantajien luottamus on aika vähäinen, jos merkintöjä löytyy ja lisäksi olet osa-aikaisessa työssä. Mutta jos palkka riittää, sinulle ei liene mikään ongelma säästää muutamassa vuodessa aikamoinen omarahoitusosuus. Sen jälkeen kun merkinnät ovat poistuneet ja tilillä on kunnolla rahaa, neuvottelut pankin kanssa ovat paljon helpommat.
ovat alkaneet katsoa tarkemmin myös lainan takaisinmaksukykyä. Ohjesääntönä pidetään nykyään, että asuntolainasumma saa olla korkeintaan kolme kertaa hakijan(hakijoiden) bruttotulot ja tietysti otetaan huomioon mahdolliset muut lainat. Ja koska kenenkään työllisyys ei ole varmaa on otettava huomioon miten sitten jos joutuu työttömäksi.
"Palkka kylläkin riittää talon ostoon, "
Jos näin on niin sulla on sitten kertynyt palkasta tarpeeksi säästöjä että voit ostaa sen talon käteisellä, vai mitä?
Jos sinulla ei ole talon hintaa käteisenä niin mitä ilmeisemmin palkkasi ei riitä ja tarvitset lainaa, jota et saa.
Minkä takia sinua pitäisi "auttaa"? Vain siksi että sinä tahdot? Pankki ei tahdo. Tuskin kukaan muukaan.
MIksi sinä "tarvitset" lainaa? Vaikkei sinulla ole näyttöä siitä että pystyisit lainan hoitamaan?
Ihminen "tarvitsee" lainaa vain siinä tilanteessa että laina käytetään elinkeinon turvaamiseen (jos vaikka perustat firman jolla työllistät itsesi ja sun pitäis ostaa joku sorvi).
Kun tietosi on puhtaat ja duunisi on vakaata ja jatkuvaa ja jos vielä saat säästettyä omarahoitusosuuden lainasta niin palataan sitten asiaan. Sitä ennen; koita tsempata.
Siis palkka riittää lainojen maksuun, ei koko talon ostamiseen. Enhän minä muuten lainaa hakisi :)
Kerro lukuja. Ostettavan talon hinta, kuukausipalkkasi, muut lainasi, omarahoituksen määrä.
Olisi helpompi arvioida tilannettasi.
Riittää ja riittää, mutta kenen mielestä.
Varmaan itsesi, mutta ei pankin. Muutenhan pankki lainan myöntäisi.
Ai niin, mutta ne maksuhäiriömerkinnät lisäksi.
Hei,
Olemme kristillinen järjestö perustettiin auttamaan ihmisiä tarpeisiin auttaa, kuten rahoitus help.So jos olet menossa läpi taloudellisia vaikeuksia tai et ole taloudellisia sekaisin, ja sinun täytyy varoja käynnistää oman yrityksen tai sinun lainan ratkaista teidän velka tai maksaa pois laskuista, aloittaa mukava liike, tai olet vaivalloisesti
saada pääomalainan paikallisten pankkien, ota meihin tänään sähköpostitse: [email protected]
sillä Raamattu sanoo "Luuk. 11:10 Jokainen, joka haluaa vastaanottaa, etsivä löytää, ja hänelle joka koputtaa, ovi avataan." Joten älä anna näitä mahdollisuuksia siirtää sinut, koska Jeesus on sama eilen, tänään ja ikuisesti more.Please nämä ovat vakavia ajattelevien ja Jumalan pelossa ihmiset ..
Olet neuvoo täyttää ja palauttaa tiedot alla ..
Nimesi :______________________
Osoitteesi :____________________
Maasi :____________________
Sinun Ammatti :__________________
Lainamäärä Tarvitaan :______________
Laina Kesto :____________________
Kuukausittainen Tuotot :__________________
Matkapuhelinnumeroni :________________
Ystävällisin terveisin
Mr.Frank Smith