Olen nainen ja takananani on erittäin pitkä liitto neitsyt miehen kanssa. Rakastan häntä yhä. Hän on niin vahva sekä luonteeltaan että fyysisesti. Hän on fiksu, salaperäinen, humoristi, kohtelias, sopivasti etäinen, ei liian romanttinen, vaan sillai yllättäen n. 2x vuodessa, luotettava, ym. Kunnioitan häntä hurjasti.
Oinas naisena minulla on vähän ystäviä. Syy on siinä, etten luota ihmisiin. Minulla on kuitenkin muutama läheinen ystävä, joita en missään tapauksessa halua satuttaa.
Muuten toimin todella monien naisten ja miesten terapeuttina, mikä toisinaan väsyttää... mutta olen kai liian kiltti sanomaan, ettei kiinosta muiden huolet.
Rakastan omaa vapauttani ja haluan paljon olla yksin luonossa.
Olen idealisti ja keksin usein kaikkia kivoja teemajuttuja ym. ideoita.
Olen hieman seksihullu.
Pidän kodin suht siistinä, mutta kuitenkin tyylini on suurpiirteinen, elikkä laatikkoni ei pysy järjestyksessä ja työpöytäni on aina sekaisin.
Ihannoin mystisiä juttuja ja kaikkea seikkailuja kirjoissa ja leffoissa. Siis ennemmin vampyyreita kuin herrasmiehiä :-)
Olenkohan oikea oinas
3
1106
Vastaukset
- tutulta...
tuo kuvauksesi oinasnaisesta:
"Oinas naisena minulla on vähän ystäviä. Syy on siinä, etten luota ihmisiin."
"Olen hieman seksihullu."
Kahdesta oinasnaisesta on kokemuksia ja molemmista huonoja :(
Ei ole minun "merkkini", vaikka olen itsekin oinas ja miespuolinen sellainen.
Luotan muutamaan ihmiseen, on minullakin samoja ongelmia, kuin sinulla,
mutta voisite vähän relata välillä. Kovia flirttailijoita nuo oinasnaiset ovat, mutta kovia
myös laittamaan jarruja päälle ja leikkimään hankalaa. Ei sitä jaksa kovin kauaa.
Tulee välillä sellainen olo, että olette seksiä ja ihmisiä sekä itseänne ja totuutta pelkääviä.
Come on, relax!- 28.03
Minä olen oinas nainen ja siskoni kauris.
Osaan minäkin flirttailla ja pitää hauskaa, mutta kohtuudessa.
Siskollani taas on tapana flirttailla kaikille, jopa ukkomiehille. Hän näyttää ja valloittaa.
Tunnen myös kolme muuta oinas naista, joilla on tuo sama kohtuus kaikessa... mutta siskoni kauris, ystäväni jousimies ja naapurini leijona nainen ainakin voittaa flirttailussa kaikki meidät oinoset.
Ei kai se ole horoskoopista kiinni, vaan jostain ihan muusta???
Minun setäni 60v. on oinas myös. Ei uskollinen edes itselleen... työnarkomani, hieman sulkeutunut, pikkutarkka käskyttäjä. Ei nuo sovi oinaan ns. luonnekuvaukseen ollenkaan.
Joku kuitenkin joskus sanoi, että noin 30-40 vuotiaana ihmisen nouseva merkki alkaa hallita yhä enemmän ja enemmän.
Olkoon miten on.
Hauskaa syksyä teille kuitenkin. - oinas...
28.03 kirjoitti:
Minä olen oinas nainen ja siskoni kauris.
Osaan minäkin flirttailla ja pitää hauskaa, mutta kohtuudessa.
Siskollani taas on tapana flirttailla kaikille, jopa ukkomiehille. Hän näyttää ja valloittaa.
Tunnen myös kolme muuta oinas naista, joilla on tuo sama kohtuus kaikessa... mutta siskoni kauris, ystäväni jousimies ja naapurini leijona nainen ainakin voittaa flirttailussa kaikki meidät oinoset.
Ei kai se ole horoskoopista kiinni, vaan jostain ihan muusta???
Minun setäni 60v. on oinas myös. Ei uskollinen edes itselleen... työnarkomani, hieman sulkeutunut, pikkutarkka käskyttäjä. Ei nuo sovi oinaan ns. luonnekuvaukseen ollenkaan.
Joku kuitenkin joskus sanoi, että noin 30-40 vuotiaana ihmisen nouseva merkki alkaa hallita yhä enemmän ja enemmän.
Olkoon miten on.
Hauskaa syksyä teille kuitenkin.olen pikkutarkka, pedantti, mutta myös boheemi. Avoin, sosiaalinen, lämmin, empaattinen, herkkä, mutta
tarvittaessa myös kaikkea käänteisesti >:(
Oinas on pomo, THE BOSS :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1886269Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2414223"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423515Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m513347Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää643237Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492836Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.702406Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2432357- 252326
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1001907