täytyykö it-alan insinöörillä olla oma blogi

jotta tämä olisi riittävän uskottava työnantajien silmissä?
1521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ketään ei kiinnosta onko sinulla blogi vaiko 10. Mitä oikeasti tarvitset on suosittelija tai mielellään kaksi, jotka voivat tarvittaessa kertoa miten ja miksi he tuntevat sinut ja miksi olet kova tyyppi.
Sitten olet uskottava työnantajan silmissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei oo blogii ei kirjoitti:

jotta tämä olisi riittävän uskottava työnantajien silmissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu