Tietämätön, muistamaton

Maailma muuttuu, Kepu ei.
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/09/laaninen_en_tiennyt_nuorisosaation_tuesta_1995242.html
Rehellisyys on uudellakin puoluesihteerillä heti kättelyssä kateissa.
20299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Pitäis hoitaa asioita, eikä tiedä mistään mitään!

Äänestä
  • mitään väärin,eivät muista,ei tukiaisi, ja kaikki mihin nämä puoluepamput ryhty muutuu Paskaksi.

    Äänestä

Timo Laaninen ei tiennyt Nuorisosäätiön tuesta ? Onko velipoika Seppo Laaninen yhtä tietämätön Matkailu- ja Nuorisokeskuksen saamasta Opetusministeriön tuesta ja onko avustusehtoja noudatettu ?

Äänestä
  • ”Koko vyyhti osoittaa myös sen, että nuorisotoiminta pitäisi kokonaan erottaa Loma-Nurmes Oy:n harjoittamasta matkailutoiminnasta, matkailuyrittämisestä. Eikä niin, että nuorisotoimeen varattuja rahoja käytetään tn. Hyvärilän alueen matkailupalveluihin, niin kaupungin kuin opetusministeriön rahoja.”
    http://www.pielisenkarjala.com/53

    Äänestä

valittiin tarkoituksella mahdollisimman "huonomuistinen" ketku. Mitään ei myönnetä ja varsinkaan tunnusteta.

Äänestä

tukien lisäksi myös nuorisokeskuksien saamat tuet tutkintaan - mihin niitä tukia on todellisuudessa käytetty. Siis kuitit esiin.

ps. Huomioin että täältä poistetaan kaikki viestit jotka viittaavat Laanisen veljen loma ja nuorisokeskus johtamiin busineksiin. Heräsi epäilyjä.

Äänestä

Laaniselta tilattiin vaalikirja. Muistaako Timo miten paljon Nuorisosäätiö osti vaalikirjoja??

Äänestä
  • Mistä löytyy videoklippi siitä kun Timo Laaninen laulaa karaokessa Dirlandaa?

    Äänestä

masapojun palkkas kun se ei muista mitään, ei kykene hahmottamaan mitään, ei tiedä mitään jne..
kyl minä olisin palkannut viisaamman miehen!

Äänestä
  • päättäjissä ja virkamiehissä yhtä huonomuistisia kepulaisia.
    Kepulainen ei ikipäivänä myönnä mokanneensa. Kokemukseni mukaan puolueeseen hakeutuu vain vilpillisen ja epärehellisen luonteen omaavia henkilöitä.
    Ehdotankin kansanliikettä sille että kepu pudotetaan politiikan kartalta.

    Äänestä

  • Eränkulkija kirjoitti:

    päättäjissä ja virkamiehissä yhtä huonomuistisia kepulaisia.
    Kepulainen ei ikipäivänä myönnä mokanneensa. Kokemukseni mukaan puolueeseen hakeutuu vain vilpillisen ja epärehellisen luonteen omaavia henkilöitä.
    Ehdotankin kansanliikettä sille että kepu pudotetaan politiikan kartalta.

    äänestää mitä tahansa paitsi Keskustapuoluetta. Kansan kusettamiselle on tultava loppu.

    Äänestä

  • vastaliike kirjoitti:

    äänestää mitä tahansa paitsi Keskustapuoluetta. Kansan kusettamiselle on tultava loppu.

    ahkeroimassa?

    Äänestä

sen muisti ja myös selvitti iten asia meni.

Korhonen sen aisan on tiennyt. On se kumma kun Kataisen Ei tarvitse muistaa eikä tietää, mutta Keskustassa kaikkien PITÄÄ tietää.

Kataisenhan ymmärtää, eihän Puolueen puheenjohtaja VOi tietää kaikkia asioita. Keskustan puheenjohtaja vain valehtelee kun ei ole tietoinen kaikista vaalirahoista joita Korhonen on järjestänyt puolueelle. Keskustan Puheenjohtajan on TIEDETTÄVÄ.

Deamrit Ei ole edes SAANEET SAK.lta eikä sen alaisilta liitoilta mitään muuta kuin kolme soppatykiä ja muutaman talkoolaisen. Tuo riittä Demareiden vaalirahoiksi koska Urpilainen noin SANOI noin. Sehän on pelkkä TOTUUS koska Demareiden PUHEENJOHTAJA noin TODISTANUT asian.

Äänestä

tuollaista tietäisi?

Äänestä

ei ole kepulaisten vahvimpia luonteenpiirteitä. Mihin kansa kepulaisa tarvitsee, ei mihinkään!

Äänestä
  • tarvitsevat pellepuoluetta niin silloin astuu kehiin kepu :=)

    Äänestä

  • kun suomalaiset kirjoitti:

    tarvitsevat pellepuoluetta niin silloin astuu kehiin kepu :=)

    kertoa miten hän meinaa kitkeä puolueesta "puolirikollisen" toiminnan ? Ensiksi varmaan pitää selvittää Laanisen oma oikeustaju, siis erotatteko oikean ja väärän !

    Äänestä

  • turvotus kirjoitti:

    kertoa miten hän meinaa kitkeä puolueesta "puolirikollisen" toiminnan ? Ensiksi varmaan pitää selvittää Laanisen oma oikeustaju, siis erotatteko oikean ja väärän !

    tarkoituskaan, vaan kepulit vuosikymmenestä toiseen jatkaa tätä rötöstelyä!

    Äänestä

Hyvin tuntuu Laaninenkin viihtyvän "kähmijöiden" seurassa? Puoluesihteerinä sinun PITÄÄ olla tietoinen puolueen raha-asioista. Eikö näin ole asia!
”epämääräisten liikemiesten kanssa veljeilevä puolirikollinen poppoo, joka kähmii vaalirahoja sieltä sun täältä ja suhmuroi kuntakaavoja.”
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/93862-”keskustassa-on-puolirikollisia-kahmijoita”

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei jaksa enää kirjoitti:

Maailma muuttuu, Kepu ei.
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/09/laaninen_en_tiennyt_nuorisosaation_tuesta_1995242.html
Rehellisyys on uudellakin puoluesihteerillä heti kättelyssä kateissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu