joutuu nähtävästi samaan kuseen, kuin Matti Vanhanen! Hän on ollut tekemässä tuki päätöksiä Talvivaaran
kaivokselle. Vaikka hänen perheensä on osakkaana ko. yhtiössä. Hän ei ole jäävännyt itseään. Hyvin tiedettään myös, että Talvivaaran kaivoksen ympäristö ja jätevesiasiat ovat täysin rempallaan. Monen mökin rannat on pilattu alueen välittömässä läheisyydessä. Ministerin katsoessa asioita läpi sormiensa tunnetusta syystä.
kaivokselle. Vaikka hänen perheensä on osakkaana ko. yhtiössä. Hän ei ole jäävännyt itseään. Hyvin tiedettään myös, että Talvivaaran kaivoksen ympäristö ja jätevesiasiat ovat täysin rempallaan. Monen mökin rannat on pilattu alueen välittömässä läheisyydessä. Ministerin katsoessa asioita läpi sormiensa tunnetusta syystä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Neuvostoliitossa ne oli kunnossa nämä ympäristöasiat...muistatkos kun poikasena käytiin...
hänen tietoonsa on tullut lähipiirissä tapahtunut osakkeenomistusmuutos, joka vaatii tällaisen ilmoituksen?
200 000 maaseudulla asuvaa lirissä, kun keskusta pakottaa heidät tekemään 10 000€:n investoinnit puhdistuslaitoksiin joiden hyöty ymäpäristösuojelullisesti on mitätön. Jo lyhyt avo-oja pystyy toimimaan parenpana biologisena puhdistamona kuin nämä laitteet joiden teho on ollut tutkitusti heikko. Itse olen katsellut ja haistellut, kun jättimäiset traktoritankkerit levittävät isona suihkuna nesteytettyä sian ym. karjanpaskaa pelloille joka aivan tulvii tästä paskanlevityksestä. Mikä on tämän touhun ympäristöystävällisyys, kun se on sallittua?
Maanviljelijät saavat ympäristötukea kolmesataa miljoonaa euroa (300 000000€) vuosittain , joka ei näytä velvoittavan mihinkään ympäristösuojeluun, vaan on sekin yksi agraarikusetus veronmaksajilta.
asui sikalan pitäjä oikein paska kepulainen! Levitti jätyneelle maalle tien varteen joka viikonloppu sikalansa lietelantaa. Sattui kerran Pukaron tienristeyksessä tulemaan rekaneteen. Paskan levitys loppui sen siliäntien.
Sai ukkopahan kerätä lapiolla jätemuovikassiin! hah haahaaa
Lehtomäen vaikutuspiirissä olevat päätökset on tehty kolme vuotta sitten. Perhe on voinut ostaa osakkeita korkeintaan vuoden silää eli pari vuotta päätösten jälkeen. Aika vaikea löydää jääviyttä, varsinkaan kun perheenjäsenen omistus ei niitä muutenkaan automaattisesti luo.
Lehtomäki on ollut tekemässä miljoona avustuksien päätöksiä Talvivaaran avustuksien osalta. Hänen olisi tullut jäävätä itsensä, mutta ahneuksissaan ja omaan pussiin vetäessään ei sitä tehnyt! Tilanne
on sama Matti Vanhasella! Todellista kepulaista ahneutta ja tyhmyyttä!
olevan SAK/demarit työllistämisen kannalla edelleenkään, ja tuohan ei nyt ole enää mikään uutinenkaan.
Suomen suurin rosvopesäke ja kansankusettaja, sekä työttömyyden aiheuttaja on SAK/demarit
teollisuudelle maksettavia valtion tukiaisia, vastustaakohan se sosiaalipummi
myös maataloustukiaisia?
Tasapuolisuuden nimissä !
sellainen Lyyli, että oksat pois. Hän sai mm. vaalitukia veroparatiiseista. Millään ei ole mitään väliä. Todellinen kiipijä, perkele!!
kuin suoraan sak/sdp leirissä opittua, ainut vika siinä on, että se on kepulainen.
entinen keskustapuolueen kansanedustaja Sulo Aittoniemi sanoi HS n:o 8 kuukausiliitteessä:
"Ei mikään ole tässä maassa ollut niin suuri rosvo kuin keskustapuolue . Ja kun nämä nykyiset poliitikot eivät edes ymmärrä hävetä, saatana..."
kumma tarve siirtyä smp/persujen linjalle
Sulo sano rehellisesti mihin on kepu mennyt ,rosvoja saatana kaikki.lehtomäen luuska haluaa jopa verolle pantavaksi vanhempamme ulosteet.mahtaa olla hyvä mieli?ja loppurahoilla omille pennuille lisää talvivaaranosakkeita
Tehkää kuten ympäristöministeri ja sijoittakaa Talvivaaraan:
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/9170858/46017333