Vanhanen on pelle

Vanhanen ilmoitti vähän aikaa sitten, että hän on pääministeri vielä v. 2019.- nyt hän väittää tehneen päätöksen erostaan pääministerin paikalta viime vuoden kesällä. Saadakseen aikaa perheelleen. Mille niistä?

Pelle mikä pelle1
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mieleen. Joko Vanhanen elää omassa illuusiomaailmassaan, tai sitten on tavallista kovempi valehtelemaan.
Pelle mikä pelle ja vielä huono sellainen....

Äänestä
  • Jutta Urpilainen on laittanut Valtion Termiittisen Tuen (VTT) tutkimaan asiaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi-sirkus kirjoitti:

Vanhanen ilmoitti vähän aikaa sitten, että hän on pääministeri vielä v. 2019.- nyt hän väittää tehneen päätöksen erostaan pääministerin paikalta viime vuoden kesällä. Saadakseen aikaa perheelleen. Mille niistä?

Pelle mikä pelle1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu