Pari päivää sitten akvaani tuli urostaistelukalan seuraksi 2 tyttötaistoa.Aluks poikataisto suhtautu niihin hyvin, esitteli komeita eviään ja helttaansa, mutta kun tytöt ei kiinostunut siitä niin se ei päästä niitä enään pinnalle, eikä syömään, vaan ajaa niitä takaa ja hätyyttelee ne pois syömästä... Sain kyllä harhautettua poikaa niin että tytöt pääs syömään. Tyttöset on alkanu näykkimään partiksen kurkkua ja on saaneetkin siitä syötävää. Lopettaako poika ton hätistelyn ajan mittaan?
Taisto ei päästä taistotyttöjä syömään
taisto<3
2
342
Vastaukset
- hoitsukki
Eli lopettaa tai ei lopeta, meillä on noita taistoja ollut, että sekä tytöissä että pojissa on sekopäitä. Onhan allas riittävän iso ja piiloja, tytöt voivat joutua piilottelemaan pitkäänkin, tappelevat kyllä keskenäänkin, ja ne vara-altaat pitää olla jos taistohaaremin ottaa, muuten voi tulla ruumiita.
Minkä kokoinen akva ja onko riittävästi kasveja tyttöjen suojaksi. Taistelukala on nimensä mukaisesti melkonen rähisijä, eikä haaremia suositella pienempiin altaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976