Aime pl 32,04301 Tuusula

ihmiset tarkkana

Tälläisestä osoitteesta tuli kirje suunnattu naisille,kannattaa tiedostaa että sitoudut tuotteen kestotilaajaksi jos lähetät kyllä kuoren sitoudut automaattisesti kestotilaajaksi ja joudut keskustelemaan postilokeron kanssa jos laskuja alkaa tippua.


Mikä tämän postilokeron takana on? puhelinnumero

14

2174

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vain

      sain aamulla postista tämän aimen kirjeen.Niinpä ensin ajattelin että olisi edullinen tilata mutta .....se miten sen saa loppumaan .Ajattelin ajattelin myös mitä täällä netissä sanottaisiin ,olisiko jotain uutta tuotteesta.

    • Hyvin pettynyt 23

      Olen tilannut näytteen Retinol voiteesta ja lähetyskulut tuli 4,90,maksoin ja laitoin ilmoitus en tila enää tätä tuotta.Tuli uusi lähetys ja lasku 34,80..
      Nyt en tiedä mitä teen? Laitoin tänään kyllä s-viestiä,mutta käy ilmi että siitä ei välitetä.Tämähän pitää saada loppumaan,siis mainokset ihmisille netissä.

      • Mainatsu

        Laitoin tänään tilauksen peruutuksen välittömästi saatuani näytepurkin. Sähköpostiini tuli melkein samantien vastaus, että tilaukseni on peruutettu. Kannattaa olla tietenkin tarkkana, että on kijoittanut osoitteen oikein. Asiakasnumero kuuluu kuvaan ilman muuta, muttei kai se vaikuta meilin etenemiseen.


    • kati9

      Minä olen myös aikoinani tilannut sen näytepurkin yövoiteesta. En heti perunut, kun mielestäni ihan hyvä tuote. Kuitenkin soitin siirtäväni tilausta, kun tuli se iso purkki. Nyt kuitenkin tuli toinen ja entistä vielä käyttämättä. Nyt siirran toimitusta vielä pisempään, ehkä syksyyn.
      Mielestäni voin lopettaakin, mutta ihan laadukasta voidetta. Nyt tavallaan kyselisin, oletteko tilanneet sitä uutta silmänympärysgeelihelmiä? Olisi puolella hintaa. Todennäköisesti ette ole tilanneet, voisin kokeilla.

    • 19764

      Minulle tuli tänään 2 pientä purkkia ja minä en todellakaan ole tilannut niitä, en edes tiennyt tälläisestä Firmasta, enkä koskaan tilaa voiteita postitse,pyydettiin maksamaan postikulut, tai lähettämään purkit takaisin omalla kustannuksella,Taidan ottaaa yhteyttä kuluttaja asiamieheen,soitan ensin huomenna asiakaspalveluun.pitäisi vain selvittää jostain, mitä sinne maksaa soittaa, kun numero on 0103 222 020 , että ei mene muutamaa kymppiä.

      • 009Bvv

        " mitä sinne maksaa soittaa, kun numero on 0103 222 020 ,"
        Ei sinun tarvitse soittaa minnekään eikä mitään muutakaan tehdä. Jos et ole mitään tilannut, voit olla huoletta. "Myyjän" on kyettävä oikeudessa todistamaan, että olet tilannut jotakin saadakseen rahansa. Koska myyjä ei tähän pysty, ei hän tietenkään asiaa oikeuteen vie.
        Firman puhelinnumeroihin ei pidä soittaa, koska se saattaa maksaa paljon. Kuluttajaviranomaisiin tai poliisiin voit olla yhteydessä, jos välttämättä haluat.


      • pike50

        Yritin soittaa kyseiseen numeroon ja ei ole käytössä,entäs nyt,miten sais lähetykset peruttua..naama kutiaa ja täynnä paiseita parin päivän käytön jälkeen!


      • Hibbali

        Mulle tuli myös kaksi purnukkaa, joita en todellakaan ole tilannut ja asiakaspalvelun viesti oli sama. Pyysin nähdä lomakkeen jolla muka olen tuotteet tilannut (joku arvontalomake kuulemma) ja pohdin, että mitä kuluttaja-asiamies tähän sanoo. Tähän en vielä vastausta ole saanut. Hämärää ja häikäilemätöntä.


    • ääliö_maksaa

      kyllä näkee, että tilaajilta puuttuu munat..
      ei niin tolloa ukkoa olekkaan, että tilaa ryppyvoidetta "postikulujen hinnalla" ja toinen esimerkki on tuolla alussa tuo tonttu, joka antaa kaikki tiedot, kun peruu tilaustaan täällä..

      vähän sama, jos ukoille kaupattaisiin thaikkutyttöjä pantavaksi 3,90 kerta, ja tyttö on max 20v ja tulee kotiin mainituilla postikuluilla..

    • Ratuva

      Olen nyt käyttänyt näytepurnukan ja yhden ison purkin päivävoidetta ja todennut tuotteen hyväksi omalle iholleni. Tilaan jatkossakin, hyvä tuote. Silmänympärysvoide tuli kaupanpäälle ja uskoisin sen olevan myös hyvää. Yövoiteen ajattelin tänään tilata, sen Golden Nightin. Mailia vaan sinne jos haluaa pitää taukoa tai lopettaa kokonaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      89
      9299
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5829
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      147
      5172
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      12
      5013
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      38
      4198
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3509
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      58
      3444
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      110
      2831
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2811
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2790
    Aihe