Hyundai on järkivalinta.Monet testit tukevat tätä väitettä
http://www.hyundaimomentum.com/
http://www.hyundaimomentum.com/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
noinkin ajatella. Ainakin pirun masentava ja tylsä valinta. Asiasta voi olla muitakin mielipitetä.
Sinäkin varmaan ajaisit jollain muulla merkillä jos elämän tilanteesi oli toisenlainen.
Näitä vastaväitteitä tulee aina.Oli sitten kyseessä Bemari,Audi tai mikä tahansa kansanauto niin kommentteja tulee puolesta ja vastaan.Eipä ole automerkkiä jota ei haukuttaisi suomi 24 foorumilla.Ei todellakaan ole.
Muuten ajan Hyundailla koska se on hyvä ajettava ja luotettava.Tässä oma mielipiteeni.
Mutta kun tiedän tapauksen kun on kallis Audi mutta aina on pajalla korjauksessa.Tiedän myös ihmisen joka on varakas muttei autoa ollenkaan.
Köyhän on pakko valita.
Köyhä voi olla jos omistaa kalliinkin auton.Halvemman auton omistajalla voi olla kaikkea muuta omaisuutta kun joku taas upottaa kaikki rahat autoon.
Suomalaisilla ei todellakaan ole varaa leuhkia hienoista autoista.Vanhin autokanta löytyy suomesta.Ai niin jos on 500 euron arvoinen mersu vuodelta 1987 niin sehän on hienoa.Onhan kyseessä sentään tähtimerkki.
Mutta kun on kallis auto niin siittäkin joku haukkuu miksi ostaa kalliin auton.Koskaan ei ole suomalaislla hyvin.Tässä Bemari palstalta juttuu.Suomalaiset ei voi oikein hyvin.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9347632
Varakas ei osta koskaan halpaa autoa.
Laitatko tutkimuksesi palautteena, otanta lienee laaja.
On hienoa ostaa uusi ja erittäin kallis auto, yhteiskuntamme kiittää vapaaehtoisen veron maksajaa.
Nyt kun Hyundai on todettu laadukkaaksi niin aletaan provoilla kun se niin halpa.Koskaan ei ole hyvin.
Täytyyhän sitä aina jostakin moittia.
Varakas ei jaksa valittaa veroista. Rahaa jää riittävästi verojen jälkeenkin.
jos ajaa vuodessa max. 15tkm, eikä välitä kuinka sen tekee niin sitten ihan pätevä. Mutta jos ajaa paljon niin sitten löytyy paljon järkevämpiä vaihtoehtoja.
Taksithan ajaa Hyundai Sonatalla aikamoisia kilometrejä vuosittain.Hyvin tuntuu pelaavan.
Kaikki on suhteellista. Kaveri osti kalliin auton ja hänelle tuttu sitten sanoi, ettei hän ymmärrä, että
noin paljon pannaan rahaa autoon. Siihen kalliin auton ostaja, että hän taas ei ymmärrä sitä että
kaikki raha pannaan autoon. Joillakin järkeäkin
Taksissa nyt on nykyään mitä vain. Minäkin tiedän ainakin yhden hyundai i30 farkun taksissa, samoin yhden kia ceedin 5 ovisen samoin kaksi kia ceed farmaria ja skodia lukematon määrä, joten taksien taso on laskenut, en tiedä liekö viisautta vai köyhyyttä.
Miten se köyhyys aina liittyy Hyundain omistamiseen? Sonata on hyvä ajettava,hiljainen,isot tilat ja laadukas.Miksi aina täytyy olla mersu? Mersussa on pienemmät tilat.Automaatti ei ole niin hyvä kuin Sonatassa.Näin ainakin taksimiehet sanovat.Mielikuvat vaan on monilla täysin metsässä,vieläkin.
Taksiin voi ostaa vaikka mopoautoja. Ajoista on tarkoitus saada voittoa. Mitä halvempi romu sitä enemmän se tuottaa. Itse ajavat omistajat ostavat tietysti Mersuja, koska haluavat luxusta. Renkipojat voivat istua missä vain ja ajaa suu auki.
Lahdessa oli "taksiyrittäjä", joka kuskaili ihmisiä kaupunkialueella mopoautolla. Taksit nostivat asiasta hirveän äläkän ja valittivat ties mihin; mopoauton käyttäminen kiellettiin. Vanhat taksit eivät hyväksyneet hintakilpailua ja viranomaiset saatiin lobbattua heidän puolelle, Mielestäni ajatus oli loistava.
Hyundai on hyvin pärjännyt lukuisissa testeissä.
Laaturaportin voittaja
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Hyundai nousi saksalaisen Auto Bild -laaturaportin ykköseksi/1135259150688
Näin on:
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Hyundai kasvoi kun muut hyytyivät/1135259150766
Jeps, meillä tollane -89 124 koppanen mese, ajettu paaaljon! Nyt päivitetään se uudempaan, on pähkäilty vähän käytettyä sonaattia, saa tän vuoden mallia aj. 5000km, hinta 18000€ tai uusi octavia, vähän käytetty C5 saa kans sopivasti. Nyt on Skoda koeajettu, emäntä tykästy siihen kovin, kokeiltiin myös mazda 3:sta, ei innostannu skodan jälkeen. Kaikkihan nuo varmaan hyviä on, mutta mitä niistä on jäljellä 20 vuoden päästä??