Fanit

Viime keväänä Tepsin fanit huusivat Hämeenlinnan sikakatsomon hiljaiseksi. Eilen HJK:n kannattajat vaikenivat turkulaisten edessä. Siinä mallia fanikulttuurista.
4264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

glory huntterit alkaa lätkää seuraamaan?

Turus on todellista fanikulttuuria... tyhjässä hallissa!

Äänestä
  • Sua näyttää nyppivän Tepsin lätkäkulta ja futis Cup. Sua nyppii Tepsin fanien aktiivisuus kotipeleissä ja silloinkin kun ne huutaa vierakentillä vastajoukkueen fanit polvilleen.

    Kerro ihmeessä, minkä joukkueen kannattaja itse olet. Varmaan kerrot, kuinka hienoja ovat fanit teilläpäin;))

    Äänestä

  • Loud Mouth kirjoitti:

    Sua näyttää nyppivän Tepsin lätkäkulta ja futis Cup. Sua nyppii Tepsin fanien aktiivisuus kotipeleissä ja silloinkin kun ne huutaa vierakentillä vastajoukkueen fanit polvilleen.

    Kerro ihmeessä, minkä joukkueen kannattaja itse olet. Varmaan kerrot, kuinka hienoja ovat fanit teilläpäin;))

    http://fox.nncdn.com/nn/0/406/471/s_487587.jpg

    Tässä jotain mistä Ikekin tykkää... http://static.iltalehti.fi/viihde/johannaiho1803PP_vi.jpg

    Tämä yleisenä vastauksena kirjoituksiisi: http://www.kerrolisaa.com/images/kiinnostaa.jpg

    Äänestä

  • sulla jutut on... kirjoitti:

    tosiaan näkee moista, että finaaleissa vierasjoukkueen kannattajat ryöstävät hallin/stadionin. Viime keväänä näin kävi jääkiekon ratkaisevassa finaalissa. Seurasin televisiosta HPK-Tps peliä ja tuntui aivan siltä kuin peli olisi pelattu Turussa.
    Sama toistui viime viikonloppuna Helsingin Pallokentällä. Sielläkin turkulaiset kannattajat ottivat homman ns. parempaan talteen. Helsingin Sanomatkin noteerasi asian ja pahoitteli Hjk:n kannattajien epäasialliista huutelua. Lehti vieläpä totesi, että tunnelma olisi taatusti ollut vieläkin parempi, mikäli peli olisi pelattu Turussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turku Loudmouth kirjoitti:

Viime keväänä Tepsin fanit huusivat Hämeenlinnan sikakatsomon hiljaiseksi. Eilen HJK:n kannattajat vaikenivat turkulaisten edessä. Siinä mallia fanikulttuurista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu