Ihmiset eivät tunnu ollenkaan ajattelevan Matin ja Mervin riidoissa sitä, että syyllisiä voikin useimmissa näistä olla kaksi. Mervi olisi tahallaan provosoinut Mattia siihen pisteeseen, että maltti menee ja sittenhän onkin Mervin hyvä hälyttää poliisit paikalle ja saada Matti vankilaan (akat ovat erittäin hyviä henkisessä väkivallassa, kokemusta on).
Liikaa lisäksi keskitytään Matin osuuteen; Mervi on viillellyt veitsellä kasvoihin ja pahoinpidellyt useasti Mattia, mutta tästä ei puhuta ollenkaan (koska akat ovat aina väkivallan uhreja, eivätkä koskaan tekijöitä), mutta kun Matti hakkaa Merviä, niin voi herranjumala. Koska akka katsotaan aina "heikommaksi sukupuoleksi" ja akan lyöminen on melkein kuolemansynti, eikä akka ole koskaan tekijä vaan uhri, ja kun lisäksi ovat hyviä henkisessä väkivallassa, niin Mervillä on hyvä tilaisuus pahoinpidellä Mattia, provosoida tätä ja sitten olla aina "uhri".
Vääryyttä
65
2
538
Vastaukset
- hoh´hoijaa
Eikös, näitä pahoinpideltyjä naisia ole muitakin kuin Mervi
Aina näitä " provosoivia naisia " riittää!!!!! - hoh´hoijaa itelles
Mervin luonteesta kertoo jo ihan tarpeeksi valheensa Matin raiskausyrityksestä. Mervi on huomionhaluinen kiusaaja. Aina näitä feministejä riittää!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1792996
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642576- 2032220
- 731849
- 1021783
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1041479
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171161- 811120
- 951079