Päivän valinta on

DANCE!

On aika vakuttava aloitus Dancen finaalissa ja mukana on oikeasti muutama kuuma naistanssija, että miestanssijoita. Axl Smith juontaa ja aika tyylillä vetää. Kannattaa vilkaista Dancea. Siinä on jotain uutta.

Dance on todella tehty tyylillä lavasteet ja kaikki. Kannattaa katsoa.
Parempaa juontajaa ei kyllä olisi ohjelmalle voinut löytää kuin Axl Smith, joka takaa omalta osaltaan, että homma pysyy viihdyttävänä.

DANCE NELOSELLA parasta aikaa!

4

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tanssin katsoja

      Nelonen myöntää julkisesti että Dance, olkoon kuinka hyvä ohjelma tahansa, on iso floppi koko kanavalle ? Katsojia n. viidesosa siitä mitä sillä toisella tanssiohjelmalla....

      Taitaa vaan kuulua nykyaikaan, että mitään ei myönnetä jos ei ole pakko.

    • no more dance

      joopajoo, vaan tuomarit tarttis laittaa vaihtoon. Olivat viime sunnuntain pudotuspelissä epäoikeudenmukaisia. Lähettivät kotiin Sirjan ja Iman, vaikka heidän tanssinsa tanssi henkesi edestä osiossa oli huomattavasti parempi kuin Sebun ja Pauliinan. Kannattaa katsoa dancen sivuilta video jos et katsonu kyseistä ohjelmaa sunnuntaina. Molemmat lahjakkaat tanssijat piti saada kilpailusta ulos, koska Sirja ja Ima eivät kuulu Marcon talliin. Sain niin tarpeekseni; etten katso jatkos yhtään telkkariohjelmaa missä näkyy Marcon naamataulu. Tuomaripeli oli naurettavaa ja siinä aliarvioitiin katsojien älykkyyttä!

      • Joutsenlahti

        Samasta syystä en katso minäkään dancea enään jatkossa. Tuomarien puolueellisuus Bjuströmin toimiessa pääpiruna, oli niin läpinäkyvää, että kyllä jäi yrjön maku suuhun. Marco selittelee nelosella erillisellä videolla suu vaahdossa, ettei muka ollut puolueellinen ja hänen edustamansa tanssi firma on niin iso, että kaikki ovat tavalla tai toisella tekemisissä sen lafkan kanssa. Ja paskan marjat, sanon minä.
        Marco teki elämänsä munauksen viime viikonloppuna passittaessaan paremmin tanssivan parin kotio ja päästäessään omat hyvät ystävänsä jatkoon, jotka tanssivat selvästi huonommin. Ima ja Sirjan tanssi selvästi paremmin ja Ima erikoisen hyvin.
        Bjuströmiltä meni maine ja kunnia sen tien. Toivon mukaan tämä puolueellinen mies ei enään koskaan saa esiintyä TV:ssä.


      • Rolffaaja
        Joutsenlahti kirjoitti:

        Samasta syystä en katso minäkään dancea enään jatkossa. Tuomarien puolueellisuus Bjuströmin toimiessa pääpiruna, oli niin läpinäkyvää, että kyllä jäi yrjön maku suuhun. Marco selittelee nelosella erillisellä videolla suu vaahdossa, ettei muka ollut puolueellinen ja hänen edustamansa tanssi firma on niin iso, että kaikki ovat tavalla tai toisella tekemisissä sen lafkan kanssa. Ja paskan marjat, sanon minä.
        Marco teki elämänsä munauksen viime viikonloppuna passittaessaan paremmin tanssivan parin kotio ja päästäessään omat hyvät ystävänsä jatkoon, jotka tanssivat selvästi huonommin. Ima ja Sirjan tanssi selvästi paremmin ja Ima erikoisen hyvin.
        Bjuströmiltä meni maine ja kunnia sen tien. Toivon mukaan tämä puolueellinen mies ei enään koskaan saa esiintyä TV:ssä.

        Dancella on totaalinen katsojakato, joten sen kilpailulla ei ole paljon väliä, kuka sen voittaa.
        Eikä yksin katsojakato vaan mediakatokin. Jos olette merkille panneet, niin netissä kuin lehdissäkään ei juuri dancesta juttuja näy, mutta sitäkin enemmän "Tanssii tähtien kanssa" kilpailusta. Kaiken huippuna voidaan pitää jo sitä, kun Nelosen kanava ja Iltasanomat kuuluvat kumpikin Erkon omistamaan mediakonserniin, niin Iltasanomasta ei löytynyt viime viikonloppuna pienintäkään kommenttia dancesta, eikä niin pienen pientä lööppiäkään. !? Se on meinaan aikas hyvin, kun sisarfirma ei ole edes sympatiasta tietoinen koko paskaohjelmasta, joka nelosella pyörii täyttä häkää. Mutta sitä vastoin Iltasanomat suurin lööpein ja kirjoituksin kirjoittaa viholliskanavan Tanssii tähtien kanssa ohjelmasta vaikka mitä.

        Iltalehti nyt sen verran laittoi, että kertoi dancen kuopuksen putoamisesta kisasta pois. Mutta hyvin vähäistä on Iltalehdenkin reportaasit dancesta.

        Voihan vihtu, kun Bjuströmillä mennöö hyvin hinttipoikineen dancessa. Vielä, kun joku sitä tsiikaisi ja vaivautuisi edes kirjoittaan muuallakin kuin keskustelufoorumilla vittuilemassa, kuten meitsi. HAH-HAH-HAA...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      172
      22247
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      73
      9460
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7440
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      79
      6291
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      181
      5924
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4936
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4600
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      98
      4350
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      84
      2012
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      77
      1310
    Aihe