Tänään Profeetta menee seuraamaan Joensuun Katajan taistoa Namika Lahtea vastaan. Vaikka Tietäjä onkin kotijoukkueen puolella, on veikkauksen asettamat kertoimet 1,20 - 4,10 aivan naurettavia.
Uskaliaat pelimiehet betsaavat Namikan voittoa, sillä avausottelussa Katajan peli oli aivan sekaisin. Liigan kärkimateriaalilla tikistettiin pisteen voitto heittopussi-Tarmosta. Takuuvarma kohde tämä ei ole, mutta kerroin on liian hyvä sivuutettavaksi.
Profeetta ei ole päättänyt muita pelikohteita, mutta näin pikavilkaisulla silmää miellyttävät Loviisa - SPV (2 - 1,70), IFK Mariehamn - JJK (X2 - 3,20 - 3,10) sekä Sibir - Avantgard Omsk (2 - 1,95). Näistä aineksista Profeetta muodostaa kombinaatioita joilla kaviaarivarastot pysyvät täysinä.
Uskaliaat pelimiehet betsaavat Namikan voittoa, sillä avausottelussa Katajan peli oli aivan sekaisin. Liigan kärkimateriaalilla tikistettiin pisteen voitto heittopussi-Tarmosta. Takuuvarma kohde tämä ei ole, mutta kerroin on liian hyvä sivuutettavaksi.
Profeetta ei ole päättänyt muita pelikohteita, mutta näin pikavilkaisulla silmää miellyttävät Loviisa - SPV (2 - 1,70), IFK Mariehamn - JJK (X2 - 3,20 - 3,10) sekä Sibir - Avantgard Omsk (2 - 1,95). Näistä aineksista Profeetta muodostaa kombinaatioita joilla kaviaarivarastot pysyvät täysinä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyösti ei betsaa tänään korista eilisen Topo-katastrofin masentamana, mutta seuraa mielenkiinnolla Katajan ja tulevien mestarien kohtaamista! Oli kyllä aika mielenkiintoinen se Katajan lopun romahdus Porvoossa.
Vanha viidakon sananlasku: mikään ei ole varmaa, paitsi se, että Kataja ei koskaan voita Suomen mestaruutta (samanlainen sananlasku oli tosin myös HPK:lle ja Mypalle...).
Mediassa ovat kyllä aika estoitta nostaneet Katajan ylivoimaseksi voittajasuosikiksi tälle kaudelle, mutta Profeetta tietää että yksittäiset pelimiehet eivät tee voittavaa joukkuetta, kuten viime vuonna nähtiin.
Tietäjällä onkin sellainen kutina että Tampereen Pyrintö uusii mestaruutensa.
Kirjoitit: "...Katajan ylivoimaseksi..." Minkäslaista seksiä se on? Mutta joo, Kyöstin pitää seurata pari kierrosta, miten joukkueet lähtevät pelaamaan. Varsinkaan uusista jenkeistä ei ole vielä selvää käsitystä. Betsaustoimintaa Kyösti harrastanee vasta viikon tai parin päästä.
että haluat kovasti mun mulkkua?
Tietäjällä ei ole tapana niinsanotusti "typottaa". Ylläoleva halpakopio noteerattu.
Profeetta kävi iskemässä vedot sisään viidessä eri koostumuksessa, ja pisti vielä edellämainittujen kohteiden lisäksi Kooveen lappuun tai kahteen.
Noteerattu myös Mariehamn - JJK 1 (X,2) eräässä yhdistelmässä.
Saa nähdä miten Tietäjän käy!
Kyösti betsaa pikkurahalla Vaasan Sportia, Gefleä ja Malagaa. Villarreal on tietysti laadukkaampi nippu, mutta voi olla, että se lepuuttaa tähtiää Euro-peliä varten--toisaalta voi olla, ettei lepuuta. Kjäh kjäh. Gefle on umpisurkea, mutta niin on vieraskin. Geflellä on samanlainen pakkovoiton paikka kuin FC Lahdella, joten ihan motivaation vuoksi Kyösti nykäisi sitä.
Alkuperäinen Kyösti ei enää ennen iltayhdeksää viestittele, joten jos "Kyösti" haluaa mulkkua sisuksiinsa, asialla on feikkikyösti...
haluan mulkkua sisuksiini
Mielellään Kyösti sitä sisuksiisi antaisi, mutta Kyösti on varattu mies. Toisaalta Kyöstiä himottaisi vapaamielinen suhde, mutta Kyösti ei kestä ajatusta jostakin isomulkkuisesta karjusta naimassa hurjaa tahtia Kyöstin omaa nallekarhukundifrendikaiffaria suoleen.
Kyösti meinasi ensin laittaa illan rekaksi Malaga Gefle Sport, mutta heitti siihen sitten vielä SPV:n päälle, koska Veikkaus tarjosi korkeaa kerrointa verrattuna Nordiciin. Ensin oli harkinnassa Koovee, mutta sille Veikan kerroin oli huono. Muita perusteita ei ole, koska Kyösti ei tiedä mitään sählysarjasta. Aika lotoltahan tuo näyttää. Koovee taitaa hävitä, mutta SPV taistelee. Pitäisiköhän ruveta tarkkailemaan, tuleeko tälläkin kaudella paljon tasureita? Kertoimet on ihan ok, tänäänkin yli 6.
Nyt kyllä sydän hakkaa ihan jonkun muun takia kuin vetolapun, nääs kun FC Lahti johtaa ja pari minuuttia aikaa... Sadik teki maalin (oli hyvä vahvistus, jos FC Lahti säilyy hänen maaliensa ansiosta).
Tämän päivän vainut epäonnistuivat Lahden kirvelevän viime hetken tappion myötä.
Profeetan rahat ovat viimeisen lapun varassa, josta löytyvät Sport-Hokki yli 6,5 maalia, SPV sekä IFK Mariehamn - JJK 1 (X2).
Tässä panoksena 20 euroa, voittavalla tuloksella tulisi siis joko suurinpiirtein 110 € tai 280 €.
Profeetta panosti 80 € tämän päivän peleihin, joten heikkoa voiton syrjää on tähtäimessä.
Vaihda nimesi luuseri.