Nyt olisi syytä JUHLIA!

Lukio, kunta, yrittäjät ja ahkerat ilomantsilaiset ansaitsivat komeat juhlat.
Lukiomme on itsenäinen ja maakunnan paras maaseutulukio. Oli hyvä kun kunnanisät eivät suostuneet lukionlopettajaisiin, vaan pitivät lukion nykyisellä paikalla.
Kunta on maakunnan paras yrityskunta.
Ja mikä parasta niin ilomantsilaiset ihmiset ovat pääasiassa sopuisaa ja ystävällistä porukkaa, varsinkin ahkerat vanhemmat ihmiset.
Juhlitaan vaikka kansalaisjuhlana Itsenäisyyspäivänä.
Hyvä Ilomantsi!
9276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siinä meille kaikille tavoite.

Äänestä
  • Kunta, yritykset, yhdistykset ja seurakunnat voisivat rakentaa yhteisvoimin koko kansan juhlat. Juhlimiseen on hyvä syy ja yhteinen juhla saa meidät immeiset muistamaan, että kyllä korpipitäjässäkin on jotain hyvää.
    Sopua ja rakkautta me tarvitsemme.
    Tori olisi hyvä juhlapaikka ja juhlanhan voisi pitää jouluviikolla kun lapsetkin ovat joululomalla.

    Äänestä

  • Marja ja muksut kirjoitti:

    Kunta, yritykset, yhdistykset ja seurakunnat voisivat rakentaa yhteisvoimin koko kansan juhlat. Juhlimiseen on hyvä syy ja yhteinen juhla saa meidät immeiset muistamaan, että kyllä korpipitäjässäkin on jotain hyvää.
    Sopua ja rakkautta me tarvitsemme.
    Tori olisi hyvä juhlapaikka ja juhlanhan voisi pitää jouluviikolla kun lapsetkin ovat joululomalla.

    niin ei tarvitse turhaa päteä.

    Äänestä

  • Koko sakki koolle kirjoitti:

    niin ei tarvitse turhaa päteä.

    "Kunta on maakunnan paras yrityskunta." Hehheh.

    Äänestä

Tuskinpa heitä kukaan ottaisi töihin.
Kun pää on ivaa täynnä ei ole ihme että elämä on mitä on.

Äänestä
  • Juhlalle on syytä moninkerroin, sillä Ilomantsi on johtava koulukunta ja yrityskunta Pohjois-Karjalassa. Se, että muutamille ei mahdu mitään hyvää päähänsä Ilomantsista on vain osoitus kuinka he ovat muutenkin tyhjäntoimittajia.

    Äänestä

  • Entinen yrittäjä kirjoitti:

    Juhlalle on syytä moninkerroin, sillä Ilomantsi on johtava koulukunta ja yrityskunta Pohjois-Karjalassa. Se, että muutamille ei mahdu mitään hyvää päähänsä Ilomantsista on vain osoitus kuinka he ovat muutenkin tyhjäntoimittajia.

    "Nauru raikaa Pogostalla Punikiksi haukuttu 29.9.2010 10:03
    Älä naurata, ei kai sentään Jopas jotakin taas 29.9.2010 10:12
    sanos muuta Erkko verosta loppu tyhjästä valittaminen kun nai 29.9.2010 10:05"

    Yksin haastelee palstoilla ja sitten keksii että muut jotka ovat töissä, ovatkin tyhjäntoimittajia.
    Muutamille ei mahdu mitään päähänsä. Ei yhtikäs mitään. Liikaa diureettia tullut nautittua varmaankin - silloin se diureesi päähän iskee...

    Äänestä

Harvoinhan niinkin syrjäisessä paikassa kuin mitä Ilomantsi on löytyy hyvää syytä juhlia. Teillä on sen huomasin kun tutustuin kuntanne yritysmyönteiseen toimintaan. Juhlikaa ja tukekaa toisianne jolloin tulosta tulee jatkosakin. Ikävää, että Teilläkin on samanlaista hölmöilyä kuin meidänkin kaupungin sivuilla, mutta ainahan joku on vaikka kiusalla poikkiteloin.
TTerveisin

Äänestä

Aikoinaan saatiin Ilomantsiin vauhtia kun Pogosta ja yrittät käynnistivät PYÖRITÄ PENNIÄ POGOSTALLA -kampanjaa.
Nyt olisi paikallaan kampanja PUHU POSITIIVISESTI POGOSTALLA.
Saataisiin lisää virtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yxi joukossa kirjoitti:

Lukio, kunta, yrittäjät ja ahkerat ilomantsilaiset ansaitsivat komeat juhlat.
Lukiomme on itsenäinen ja maakunnan paras maaseutulukio. Oli hyvä kun kunnanisät eivät suostuneet lukionlopettajaisiin, vaan pitivät lukion nykyisellä paikalla.
Kunta on maakunnan paras yrityskunta.
Ja mikä parasta niin ilomantsilaiset ihmiset ovat pääasiassa sopuisaa ja ystävällistä porukkaa, varsinkin ahkerat vanhemmat ihmiset.
Juhlitaan vaikka kansalaisjuhlana Itsenäisyyspäivänä.
Hyvä Ilomantsi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu