Nelosketjunne on mitätön, kolmonen samaa sarjaa, kakkonen koottu divarihelmistä, ykkösessä miehiä viimekauden kolmosesta. Maalissa tuntematon juniori. Kakkospakkiparissa Ruotsin divarilaina ja mister kiikari 0 0, ykkösessä toipilas ja loput ei edes mainitsen arvoisia, divarilainoja ja junnuja.
Perustuuko uskonne kokonaan siis viimekauden järkyttävään tuuriin. Täällä nimittäin puhutaan ihan levottomia, mestaruusputkista haaveillaan, mutta onko olemassa tuurimestaruusputkia ?
Mihin uskonne perustuu ?
3
174
Vastaukset
- ei voi perustella
ja turussa on totuttu menestymään, kerran vuosituhannessa. On erikoista edes kuvitella että vuosituhannen suurin onnenkantamoinen osuisi taas turkuun, ei kai lotossakaan samat aina voita.
- Tarzan Turusta
ole puhunut mitään mestaruusputkesta. Muuta kuin faktasta, että TPS on niitä kolmen putkia hutkinut männävuosina ihan kaksin kappalein :)
Pysytään siis tosiasioissa. Kumma muuten, miten TPS kiinnostaa. Suomi24 jääkiekkopalstalla on muiden liigajoukkueiden kohdalla kovin kovin hiljaista. Kirjoitelkaa noihin omien joukkueittenne pastoille. - tiedä,
Tarzan Turusta kirjoitti:
ole puhunut mitään mestaruusputkesta. Muuta kuin faktasta, että TPS on niitä kolmen putkia hutkinut männävuosina ihan kaksin kappalein :)
Pysytään siis tosiasioissa. Kumma muuten, miten TPS kiinnostaa. Suomi24 jääkiekkopalstalla on muiden liigajoukkueiden kohdalla kovin kovin hiljaista. Kirjoitelkaa noihin omien joukkueittenne pastoille.että kärpäset pyörii paskan ympärillä?
"Kumma muuten, miten TPS kiinnostaa."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2402734- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231121Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 45858
- 63851
- 130830
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238825