Aika ASIAA !!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/einari-vidgren-räjähti-toimittajalle-kysy-kommunisteilta/602338
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/einari-vidgren-räjähti-toimittajalle-kysy-kommunisteilta/602338
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
HYVÄ EINARI!!!
On kyllä pidempään ihmettänyt, että eikö muka muilla puolueilla ole vaalirahoittaija pimennossa kuin Keskustalla. Tasapuolisuutta medialta pitäisi saada peliin. Kovin näyttää että vain yhdeltä suunnalta löytyy pimittämistä. Tai sitten muut pimittelee vielä paremmin. Vai onkó se sit...
Tasapuolisuutta medialta pitäisi saada peliin.
Tuo on asian ytimessä.
just noin
Tuollaista se kepulaisuus perimmiltään on. Väkivallalla uhkaillaan ja vittuilemalla kommunikoidaan. Lehtomäki vielä jutussa korosti, että hän on erittäin hyvä teollisuusneuvos Vidgrenin kanssa. En epäile.
- Mitä helvettiä sinä tuollaista kyselet? Kysy kommunisteilta ja sosiaalidemokraateilta, ketkä heitä ovat tukeneet.
Teollisuusneuvos kivahti toimittajalle, että "oohan hupottamatta" ja "Tullee noutaja vielä teillekin ensi keväänä"
- Tiedätkö jotain ihmisyydestä? Soita uudelleen, kun tiedät.
Siis Einari Vidgren aivan avoimesti uhkailee väkivallalla? Valtakunnansyyttäjän on ehdottomasti tutkittava Einari Vidgrenin uhkaukset. On aivan tavatonta, että Einari Vidgren uhkailee tappamisella.
Einari viittasi ensi vaalien vasemmiston rökäleTAPPIOON ! Pellet !
hyvä, että on löydetty kepulainen joka tulee toimeen omillaan...
Loistavasti heitetty Einarilta.
Äijällä taitaa olla jotain salattavaa, kun noin kovasti tiuskii.
Niinpä niin... Olisikohan syytä tutkia "teollisuusneuvoksen" omat raha-asiat.
Kepun rahoittajien piirissä on monenlaista hämärähenkilöä...
onko sellaista kuin demareilla TURUNEN TURUUST ???
Aloittaja korosti, että oikein teollisuusneuvos, tiedätkö että rahalla saa Suomessa mitä neuvoksentitteleitä tahansa. Ainakin jos joku taho ei nosta juttua siitä, niin kuin Kyösti Kakkosen neuvoksen tittelistä.
Ponssen osakkeita . Olipa hyvä,etten ostanut , enkä koskaan aio ostaakaan . Samaan kepulikorruptioon uppoaisivat nekin rahat , kuin Kankkulan kaivoon.
No, vastaan itse:
Työväki
Vasemmisto = Työväenluokka
Oikeisto = Kapitalistiluokka
En jaksa olla ihmettelemättä miten Suomessa voi olla kapitalistien kannattajia 70% äänestäjistä.
Ihmettelyä lisää tieto, että ammattiliitoissa on reippaasti yli 2 miljoonaa jäsentä.
Luonnollisesti minulla on erilaiset syyt kannattaa jotain poliittista puoluetta kuin teollisuusneovoksella.
Mutta se on väärin, että SAK tukee vain vasemmistoa !
Miksi se 70% ei äänestä ay-vaaleissa? Jos tosiaan enemmistö työläisiä on kokoomus ja kepulaisia, niin miksi he eivät äänestä ay-vaaleissa ja valitse omia edustajiaan ay-liikkeiden valtuustoihin?
Siellä tehdään päätökset, täysin laillisesti, ketä tuetaan ja kuinka paljon.
Meinaatko, että enemmistölle vain tukea siis sossuille ja muille ei mitään ?
Nykyisellä tekniikalla olisi helppo järjestää jäsenäänestys halauvatko jäsenet tukea pouluetta ja jos haluavat niin mitä puoluetta. Enemmistövaaleilla on turha hurskastella asiassa, koska SDP:n lista saa eniten ääniä.
SDP sai ay-tukea 2007-2008 liki 800 000 euroa. Kyse on siis vasta SAK:laisten liittojen tuesta puolueelle. Ehdokkaille menee tietenkin vielä omat pottinsa ja ammattiosastojen jakamia rahoja ei kaiketi ole vielä kerrottu ulos. Joka tapauksessa 400 000 euroa tulee vuosittain kuin Manulle (sd.) illallinen.
Lisäksi SDP:läisellä ay-liikkeellä on puna-armeijaan verrattava joukko sopankeittäjiä ja mainosten jakajia.
Keskustelu jatkuu nyt hetken aikaa siitä, miksi verovähennyskelpoiset ay-jäsenmaksut päätyvät vain vasemmistopuolueiden laariin. Jos arvata saa, siihen ei puutu lopulta kukaan. Se on tässä maassa pomminarka asia, jolla on ostettu mm. siivu yhteiskuntarauhaa.
Äänestysprosentti viime eduskuntavaaleissa oli 69%. Väittäisin, että ylivoimaisesti suurin osa niistä jotka jättivät äänestämättä kuuluvat sosiaaliluokkaan jonka olisi pitänyt äänestää puolueita jotka ajavat heikomman kansanosan asiaa.
Porvaria eduskuntavaaleissa äänestävät työläiset ovat niin tyhmiä, että heitä ei kiinnosta (onneksi) ay-liikkeen toiminta. Nämä idiootit (sori vaan) jättävät äänestämättä ay-vaaleissa (onneksi) ja siksi ay-vaalien äänestysprosentti on hyvin heikko.
Näitten pohdintojen tulos on:
Suomalainen duunari on ihan helvetin tyhmä. Hän ajattelee enemmän "isäntänsä" etua kuin omaansa.
Työväen asialla on AY-liike ja vasemmisto. Uskokaa pois, ei porvarin etu ole työläisen etu.
junttaa ainoastan vasemmistolaisia ehdokkaista vaaöleihin.
Siinä se selitys siihen että äänetysprosenttin on alhainen ja ainoastaan vasemmistolaisia tulee valituksi.
Ota selvää ennenkuin kirjoittelet paskaa.
Esimerkkinä Metalliliitto:
8. Jokainen ammattiosaston jäsen, joka on maksanut ennen ehdokaslistojen sisäänjättöä liittomaksunsa vähintään kuudelta (6) kuukaudelta ja joka ei ole liiton palveluksessa, on vaalikelpoinen liittokokousedustajaksi.
9. Jokainen ammattiosaston jäsen, joka on maksanut ennen ensimmäistä vaalipäivää liittomaksunsa vähintään kolmelta (3) kuukaudelta ja joka voi esittää tästä pyydettäessä todisteen tai joka on merkitty äänioikeutettujen luetteloon, on äänioikeutettu liittokokousedustajien vaaleissa.
10. Valitsijayhdistyksen voivat perustaa kymmenen (10) jäsentä, jotka ovat maksaneet liittomaksunsa vähintään kolmelta (3) kuukaudelta ennen ehdokaslistojen sisäänjättöä. Allekirjoittajien ja ehdokkaan on kuuluttava saman vaalipiirin ammattiosastoihin. Jäsen saa liittyä ainoastaan yhteen valitsijayhdistykseen.
Valitsijayhdistyksellä voi olla vain yksi vaalikelpoinen ehdokas. Ehdokkaaksi asetetun on kirjallisesti annettava suostumuksensa ehdokkuudelleen. Valitsijayhdistyksen on keskuudestaan valittava itselleen asiamies ja vara-asiamies.
11. Valitsijayhdistykset voivat, siitä kirjallisesti sovittuaan, liittyä vaaliliitoiksi. Sopimuksen vaaliliitoksi allekirjoittavat valitsijayhdistyksen asiamiehet. Allekirjoittajista on yksi määrättävä olemaan vaaliliiton asiamies ja toinen vara-asiamies.
Valitsijayhdistys saa liittyä vain yhteen vaaliliittoon. Eri vaaliliitot eivät saa tehdä liittoa keskenään.
Liittymisestä vaaliliittoon päättää kukin valitsijayhdistys. Valitsijayhdistys voi myös valtuuttaa asiamiehensä päättämään vaaliliittoon liittymisestä.
Esimerkki "hyperdemokratiasta" , mutta toimii.
Porvarin mahdoton tajuta, pidä juntat itselläsi!
Tämä on paljas totuus.
työpaikoilla ei hyvksytäkään töihin muita kuin vasemmistolaisa, tai niiden jäseneksi alkavia.
Jos ei taivu vasemmiston jäseneksi työntekijä hiillostetaan pois työpaikasta.
tuokin kepuli on saanut pekkarisen avustuksia? ja ton neuvoksen arvon saa muutamalla tonnilla että se siitä..
yhtään ole kade ;)))))))))
punikki sanas kanssa tai tule saatana katsomaan kumpi meistä on punikki.. 99.99% varmuurella se oot sinä!!
helvetin mtk:n loinen!!
jälleen väärässä ;)
Ei kai kommari-"teollisuusneuvos" ole koskaan ollut ruikuttamassa veronmaksajien avustuksia firmaansa ?.
Jessus, mikä sosialisti !.
Mitäs tukia nyt tuolle alalle olisi ?
Ai niin saahan telakat tukea myös.