Katainen sai hyvin hoidetun

hoidettavakseen mutta on muutamassa vuodessa velkaannuttanut Suomen ja kuten aikaisemminkin kun Kokoomuksesta oli vvministeri ja pääministeri on meillä jälleen työttömyys maailman huippua kuten myös leipäjonot.
6202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oot demuhomppeli ja spämmäät täällä

Äänestä
  • että tuleva lama ei tule koskemaan meitä koska meillä on asiat hoidettu niin hyvin ja että Suomi tarvitsee 1800000 maahanmuuttajaa paikkaamaan työvoimapulaa. No mitä niihin homppeleihin tulee niin tossa on. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml
    Ei ole normaalia että aikuiset miehet kävelevät kädekkäin.

    Äänestä

  • Katainen sanoi myös kirjoitti:

    että tuleva lama ei tule koskemaan meitä koska meillä on asiat hoidettu niin hyvin ja että Suomi tarvitsee 1800000 maahanmuuttajaa paikkaamaan työvoimapulaa. No mitä niihin homppeleihin tulee niin tossa on. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml
    Ei ole normaalia että aikuiset miehet kävelevät kädekkäin.

    pitää paikkansa, ettei lama tule meitä koskemaan:)

    Jos Katainen itse käyttää väärin hyväkseen ahneuksissaan esim. kulukorvauksia Siilinjärvellä kirjoilla olevana, niin luulen ettei kaverilla ole mitään selkärankaa rehellisyyden nimissä edes itseään kohtaan.

    Äänestä

pari miljardia mennyt kreikalle, latvialle ja islannille. toiset pari miljardia mennyt ta:n kela-maksun poistoon, jonka maksavat jatkossa kotitaloudet energiaveroina eli kalliina sähkönä.

Mihin on mennyt 26 miljardia? Voisiko joku tutkiva journalisti avata tuon summan ja kertoa koko kansalle yksityiskohdat. Kiitos jo etukäteen!

Äänestä

nyt Suomen pankkeille ei tarvitse työntää veroeuroja niinkuin viime lamassa, niin tämä tomppeli jakaa nyt rahaa ympäri maailmaa oleville pankeille: Kreikka, Islanti, Latvia jne.. Vittu siinä tyypillinen kokoomuslainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


valtiontalouden kirjoitti:

hoidettavakseen mutta on muutamassa vuodessa velkaannuttanut Suomen ja kuten aikaisemminkin kun Kokoomuksesta oli vvministeri ja pääministeri on meillä jälleen työttömyys maailman huippua kuten myös leipäjonot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu