Islam ja pedofiilit

Onko muslimipappien joukossa pedofiilejä, vai onko Islam täysin vapaa tuosta kauheudesta? En muista ainakaan Suomessa asiasta mitään mediassa nähneeni tai kuulleeni.

Tuollaisia kristittyjen pappien rötöstelyjä paljastuu jatkuvasti ja joukoittain, aivan hirveää menoa Suomenkin kirkkokunnissa! Tässä tuorein:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2257594

Jos muslimipapit eivät lainkaan lapsiin sekaannu, niin siitä kunnia kuulunee Islamille!
6138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Madrassa abuse"

Äänestä

mikään synti. Siihen on lupaa, koraani ei sitä tuomitse. Heti kun tytöllä alkaa moonikset, vaikka olisi vasta 12 v, niin siitä vaan saa alkaa sitä panemaan. Tyttö on silloin valmis tulemaan raskaaksi ja sellaista saa aina panna.

Äänestä
  • Itse asiassa ei tarvitse alkaa edes kuukautiset. Koraanissa määritetään avioeron koeaika myös niiden vaimojen kohdalla, jotka eivät ole vielä sukykypsiä (kuukautiset eivät ole vielä alkaneet).

    Muhammad otti 6-vuotiaan Aishan vaimokseen ja astui tämän Aishan ollessa 9. Näin ollen lapsivaimot hyväksytään shariassa. Sharia sallii muslimimiehelle myös sotasaaliina otetut (ja orjuutetut) vääräuskoisten vaimot ja tyttäret.

    Äänestä

ainakin sekaantuu, etkös katsonut ohjelmaa Afganistanista, kun naiset ja tytöt piilotetaan, pitää seksihommat hoidella nuorten tanssijapoikien kanssa.
Pukeutuvat naisten vaatteisiin, mutta ainakin yksi ohjelmassa esiintynyt poika lauloi pojan pehmeästä ihosta, siellä vanhat äijät sitten katselee ja varaa pojan itselleen, omaan käyttöönsä.

Ja käyvät moskeijassa rukoilemassa kuin kunnon muslimin kuuluu....hyi helvetti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalle Kauhistelija kirjoitti:

Onko muslimipappien joukossa pedofiilejä, vai onko Islam täysin vapaa tuosta kauheudesta? En muista ainakaan Suomessa asiasta mitään mediassa nähneeni tai kuulleeni.

Tuollaisia kristittyjen pappien rötöstelyjä paljastuu jatkuvasti ja joukoittain, aivan hirveää menoa Suomenkin kirkkokunnissa! Tässä tuorein:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2257594

Jos muslimipapit eivät lainkaan lapsiin sekaannu, niin siitä kunnia kuulunee Islamille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu