Kai Jonkka =

eihän tuota muuten kestäisi.
Vähän penkaiset SAK / Ay rahoja...hirveitä kähvellyksiä tovereille heti näkyvissä.
RAY työntää rahaa pesuun vasureillekkin.

Olet Jonaak kyllä ihme tyyppi, jos nokit vain jotain palaksi.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Solaris-lomat ry:n järjestämiä tuettuja lomia rahoittaa Raha-automaattiyhdistys (RAY). Kertoilee Solaris-lomat itse.

Solaris-lomat ry:n jäsenjärjestöt ovat:
Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK ry
Rakennusliitto ry
Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL ry
Eläkeläiset ry
Lasten Tuki ry
Lounais-Suomen Loma ja Virkistys ry
Mäntyniemi-säätiö rs
Nuorisolomat ry
Päiväkummun kannatusyhdistys
Siikaranta-säätiö rs

Miten minulla on sellainen tunne että Vasemmistoliitto päsmää näissä kaikissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasemmistolainen - kirjoitti:

eihän tuota muuten kestäisi.
Vähän penkaiset SAK / Ay rahoja...hirveitä kähvellyksiä tovereille heti näkyvissä.
RAY työntää rahaa pesuun vasureillekkin.

Olet Jonaak kyllä ihme tyyppi, jos nokit vain jotain palaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu