sänkätukka

Sänkätukka vie vasurit perikatoon.
3181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vienyt jo, ilmeisimmin osa siirtyy vihreisiin, sielläkin "sänkätukka" , ehkäpä sitten vihreät vahvistuksilla saavat kolme neljä paikkaa

Äänestä

On mielenkiintoista nähdä, toteutuuko Siimeksen sukupolven vaihdos, eli "punavihreä projekti". Toisaalta vanhimmatkin vasurit myöntävät uudistumisen tarpeen. Ei Vasemmistoliitto välttämättä kuihdu sinne 5 %:n tuntumaan, niin kuin jotkut ovat kaavailleet.

Tuleva puoluekokous näyttää, laantuuko kuohunta. Repeääkö ja alkaako puolue hajota vai aiheuttiko Raution ero pikemminkin puolueen vahvistumisen.

Äänestä
  • Kiinni siitä minkälaista porukkaa jää jatkamaan, jos näyteikkunoiden särkijät pääosassa, niinkuin jo vihreydestä puh.johtajakin mainninnut, kosiskelee juuri näitä, ihan kuin unohtunut puolueen tarkoitus, ja ketä varten olemassa, vihreätkin mukamas alkoivat tehdä hajurakoa näihin. Tämmöistä, näin pitää "kosiskella", mutta mikä hassuinta, kokoomuslainen puheenjohtaja vesemmistoliitossa, kuten edellinenkin "pilkkalaulujen laulaja", pakko tulla tiensä päähän. eli loppu häämöttää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vie kirjoitti:

Sänkätukka vie vasurit perikatoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu