Surkea tekele. Voiko edes elokuvaksi kutsua. Kaava on perinteinen ja tuttu. Kun oikeat elokuvan analyytikot (Oscar) tyrmäävät sitten haetaan mainosta kaiken maailman plagaateilla, Jusseilla ja haihatteluilla. Ja sitten ostetaan näytösaikaa USA:sta. Valkokangas on muuten siellä nykyään aika halpaa jokaiselle elokuvan yrittäjälle.
Postia pappi Jaakobille
rahastus naurattaa
3
780
Vastaukset
- rahastusta laadutta
- niitä piisaa aina
Sä taidat olla joka palstalla valittaas samaa.
Ootsä katkera jostain tai kateellinen?
Mieti sitä.
Ja mee ja tee ite parempi ku tajuat ton laadun.
Jokainen osaa nimittäin inistä kateellisena.
- cult movie
Otappa selvää termistä "B- luokan elokuva" ihan ensi kertaa vartenkin, tuo roska ei nimittäin edes kuuluisi tälle palstalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265