Sasi ei "hoksaa"?

Eikö Sasi hoksaa, että Vanhanen on tehnyt rikoksia? Vai mistä on kysymys?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010100112441306_uu.shtml
On se tyhmä mies, tuo Sasi. Kaikki muut kyllä tietävät, että syyllinenhän se Vanhanen on!!!
4224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomalaisen oikeusjärjestyksen keskeinen perusajatus on, että todistustaakka on sillä joka esittää syytöksen. Jos todisteita ei tule on syytös perätön.

Pitäisi olla todella varovainen väitteissä, että joku "on tehnyt rikoksia"

Äänestä
  • OIkeusoppinut Jonkka on esittänyt perusteet rikoksiin. Turha sitä on puolueellisten poliitukkojen veivata edestakaisin.
    Tutkintaan=>syytteeseen=>linnaan. Näin se menee!

    Äänestä

  • tajuutsä? kirjoitti:

    OIkeusoppinut Jonkka on esittänyt perusteet rikoksiin. Turha sitä on puolueellisten poliitukkojen veivata edestakaisin.
    Tutkintaan=>syytteeseen=>linnaan. Näin se menee!

    ...oikeuskansleri ei ole tuomioistuin...

    Se oli vanha Neuvostoliitto jossa noin toimittiin.

    Muistetaan me täällä, että ketään ei pidä nimitellä rikolliseksi ilman tuomioistuimen lainvoimaista päätöstä.

    Äänestä

kaapista vaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjä kuuppa kirjoitti:

Eikö Sasi hoksaa, että Vanhanen on tehnyt rikoksia? Vai mistä on kysymys?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010100112441306_uu.shtml
On se tyhmä mies, tuo Sasi. Kaikki muut kyllä tietävät, että syyllinenhän se Vanhanen on!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu