ASX:ssä huomivalot?

ajovalotonko

Onkohan ASX:ssä huomiovalot, siellä etusumuvalojen paikalla tai yhteydessä, nimittäin vaikuttaa siltä että näin olisi, koska auton käynnistäessä syttyävät ko. valot eikä lähivalot. Myyntisitteessä mainitaan vain sumuvalot, mutta pitänee tutkia asia huomenna autosta tarkemmin.

"Automaattiset huomiovalot tulevat eu-säädöksen mukaan pakollisiksi v.2011 alusta kaikkiin unionissa myytäviin uusiin henkilöautomalleihin. Automaattiset huomiovalot on tarkoitettu käytettäviksi erityisesti päivisin, ja ne ovat sen vuoksi tehokkaampia ja taloudellisempia kuin nykyisin käytettävät valot. Energian kulutus saattaa laskea jopa 10 prosenttiin nykyvalojen kulutuksesta."

9

2555

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SPORT_boy.

      VAG-yhtymän tuotteissa on paljon miehekkäämmät huomiovalot(ne LED-malliset). Kannattaa ostaa joku laatuauto, eikä mitään japsimerkkiä. Muutenkin VAG:n autot on markkinoiden miehekkäimpiä, samoin niiden kuljettajat.

      • näpit irtii

        täytyy olla todella paljon rahaa, että viitsii vaginan auton laittaa. Samoin ei ole haitaksi, jos ei ole autolle käyttöä. Se kun makaa huollossa viikkotolkulla.


      • frangröbba
        näpit irtii kirjoitti:

        täytyy olla todella paljon rahaa, että viitsii vaginan auton laittaa. Samoin ei ole haitaksi, jos ei ole autolle käyttöä. Se kun makaa huollossa viikkotolkulla.

        Mihin se pitäisi laittaa? Vaikutat pojulta, joka tykkää laittaa vähän kaikenlaista omaan pyllyynsä.


    • Intense-malli

      ja on myös toiminto, ettei takavalot toimi päiväkäytössä. Saattaa poliisi pysäyttää aiheettomasti, kun luulee ASX kuskin ajelevan sumuvaloilla ja ilman takavaloja.

    • Juajo

      ASX:ssä on ns. päivävalot eli valoisaan aikaan palavat sumareiden yhteydessä olevat valot, mutta takavalot eivät pala samaan aikaan. Hämäräkytkin sytyttää oikeat ajovalot kun tulee tarpeeksi hämärää ja silloin palavat takavalotkin.

    • tfuijfv

      siinä hän on eri asentoja valoille kyllä ne saa valoisaan aikaankin päälle vai vielä sakkoja valoista päiväs aikaan älä viitti poika puhua paskaa. siellä jossain

    • bull.

      voi vitun nerot vai vielä sakkoja hah hah.

    • kimi rääääääääääääää

      on se kun ei saa kiroillakkaan enään per.saa.jum.vit.hel.pas. semmosia nuo itkijät on kun riidellään ja haukutaan naapurin autoo no nyt kun on uusi hallitus tulossa varmaan tippuu auto verokin.ja kaikilla on varaa ostaa hyvä auto eli mitsu.asx gt sport 8.5 l v12 huippu n. 255 0-100 2.0 hv.599 ja kyllä lähtee eikä haittaa mikään.

    • m.asx

      mites on rengas paineet tuntuuko taulukko suositus 2.4 vähäiseltä oletko kokeillut esim 2.7 bar ja miten vaikuttaa auton ajoon rengas koko 215.65 .16 ja yokohama alla ootan kommentteja kiitos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      165
      1101
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      135
      707
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      703
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    8. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      199
      591
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      580
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe