Vinkkejä Abu Dhabiin

hessu0012

Hei

Olen lentämässä Abu Dhabin kautta eurooppaan ja yhden päivän ajattelin kaupungissa viettää. Haluaisin kuulla hieman paikassa käynneiltä vinkkejä muutamiin kysymyksiin.

- Mitä kauppakeskuksia suosittelette miesten merkkivaatteiden ostoon ja mikä on hinta-taso vaatteissa?

- Kauppakeskukset ylipäätänsä,missä kannattaa käydä ?

- Mistä paikoista voisi löytää halvemmalla vaatteita, onko tehtaanmyymälöitä tai feikkivaatteita myynnissä ?

- Edullisimmat hotellit& hostellit Abu Dhabissa ?

Kiitän!

1

625

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .... ....

      "Oikeita" moderneja kauppakeskuksia Abu Dhabissa on oikeastaan vain kaksi. Suurempi ja hienompi on nimeltään Marina Mall, sieltä löytyy kaikkea. Merkit varmasti aitoja, hintataso tietenkin laidasta laitaan. Pienempi isoista kauppakeskuksista on nimeltään Abu Dhabi Mall. Näillä mennään : eli samanlaista ostosparatiisia kuin Dubaissa sieltä on turha etsiä.
      Pienempiä on mm. Madinat zayed (ja sen yhteydessä Gold Souk) ja Hamdan Center - nämä aika vaatimattomia. Uuttakin tietysti voitu rakentaa, omasta käynnistäni on aikaa muutamia vuosia. Kaupallinen pääkatu on Al Nasr Street sekä myös Khalidiya Street.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      611
      1579
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      482
      734
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      691
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      642
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      604
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      31
      506
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe