MTV Oy:n markkinointikokemus on rajoittunut kanssakäymiseen mainostoimistojen ja varsinkin mediatoimistojen kanssa, joilla osto-osaaminen on hanskassa, myyjänkin puolesta.
PlusTV on uusi yritys konsernissa, myös siten, että se markkinoi kulutustuotteita, kanavapaketteja.
PlusTV:llä on kolmelinjainen jakelujärjestelmä;
Kaapeli-TV-yhtiöt, TV-kauppiaat sekä oma nettimyynti puhelinmyyjineen.
Kuluttaja voi ostaa PlusTV-korttituotteen kahdelta viimeksimainitulta, joista TV-kauppiailla on pääsääntöisesti myös kuluttajaa arvostavaa osto- ja myyntiosaamista.
PlusTV:n puhelinmyyntiyksikön pääasiallinen tehtävä on hoitaa vähittäiskauppiaiden ja oman nettimyynnin myymien tuotteiden kuluttajalaskutus. Oma puhelinmyynti on koko volyymissa marginaalinen. Maksullinen palvelunumero voi olla nettoprofitiltaan tuottoisampi.
Jakelulinjojen hoitovastaavuuksien laadullinen painotus tuskin on puhelinmyynnissä, jossa myös palkkausjärjestelmä voi olla enemmän volyymipainotteinen, kuten puhelinmyynneissä yleensä.
PlusTV-moitteet näyttävät kohdistuvan eniten kokemuksiin suorista kontakteista yrityksen omaan puhelinmyyntiin. Jos näin on, niin eteensä katsova kuluttaja huomioi ostopaikkavalinnassaan muiden kuluttajien myyjäarviot, kun ostopaikkavaihtoehtoja sinänsä ilmeisen haluttavalle sisältötuotteelle kuitenkin on.
PLUSTV:n MOITTIJAT,
Ymmärrystä
2
571
Vastaukset
- mie vaan
Luoja mitä potaskaa, mikäs pilleri nyt jäänyt ottamatta?
- voi olla
Joo, kyllä tuossa voi olla uudenkarheuttakin. Vanhakin bisnes joutuu aikansa opettelemaan uusia temppuja.
Tolla nimimerkillä mie vaan meni ilmavasti yli hilseen tai se on umpipottuuntunut plussaan, tai se on plussalaisia solidaarisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068922Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1783383- 191850
- 771166
- 761078
- 271065
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641021Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791005- 55983
- 65930