Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

HiV ja partakone

Voiko HiV-tartunnan saada esim. partakoneesta jota joku toinen on lainannut ja vuotanut verta ajaessaan partaansa?
2805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tottakai sinulla on mahdollisuus saada tämä HIV-virus, jos sinulla itsellä on esim. avohaava

Äänestä
  • Hi-virus kuolee joutuessaan kosketuksiin ilman hapen kanssa. Ei se oikeasti tartu ihan nii helpolla ku luullaan..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut kirjoitti:

Voiko HiV-tartunnan saada esim. partakoneesta jota joku toinen on lainannut ja vuotanut verta ajaessaan partaansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu