Yamaha 90 hv vm -01

Olen ostamassa kyseistä moottoria. Mitä minun tulisi tarkistaa moottorista? Putkuriakselin klappi, onko peräöljyssä vettä, yms?
2342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sovi muutaman päivän koeajo ja loppumaksu sitten mikäli ongelmia ei ilmene. Ilmeisesti olet ostamassa yksityiseltä???? Käsirahaa max puolet, jos ei suostu niin unohda kauppa. Tosin olen itsekin kerran ostanut vanhan ysikymppisen syksyllä jopa koekäyttämättä, onneksi pelitti seuraavana kesänä ja pari muutakin kesää ennenkuin levisi. Kone oli kylläkin halpa, riski oli pieni, tonnin luokkaa.

Äänestä

koneena. Mutta kunnon käytännön testit kyllä kertoo aika paljon, käyntiinlähtö, käynti, savutus huoltohistoria jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pertsa_ kirjoitti:

Olen ostamassa kyseistä moottoria. Mitä minun tulisi tarkistaa moottorista? Putkuriakselin klappi, onko peräöljyssä vettä, yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu