Mestis-kärki!!!!!!!!

Tantem.

Hyvä SaPKo!!! Ei enää epäselvyyttä siitä mikä jengi on Mestiksen paras. Sija 1. SaPKo!!!!
Ja tänään näki koko jääkiekkoileva Suomi Maxin kautta SaPKon otteita.
Hyvä SaPKo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hirttomies

      vaikka on ollut 4 peliä 8:san päivän sisään ei väsymys paina jaloissa, kuin muilla vetelillä pitkojaloilla

      mtv3.mobi/uutiset/urheilu/jaakiekko/2010/10/1199013.xml

      • hummeri--tenho

        Nyt on sitten 8:san päivän tauko. Otteluohjelman laatiminen on tökkinyt tällekin kaudelle.


      • Hirttomies
        hummeri--tenho kirjoitti:

        Nyt on sitten 8:san päivän tauko. Otteluohjelman laatiminen on tökkinyt tällekin kaudelle.

        tiukka otteluohjelma SaPKon kannalta, kun muut avuttomat rääpäleet ei kestä rääkkiä ja tippuu armotta jalkoihin pyörimään potkittavaksi. Tiukka ottelutahti vain helpottaa SaPKon tulevaa Mestis mestaruutta ja odotettua jo tiedossa ollutta nuousua suoraan liigaan upein ottein.

        Aito jääkiekon harjoittelu ja kunnon treenaaminen tuottaa nyt tulosta SaPKo:lla, eikä mikään toisten seurojen kaltainen pöksyttömien poikien takahuone tumputus ja jääkiekkomailan kaluaminen terävissä poskihampaissa!

        Kaljamahaisten läskiperse- ja hyvin treenatut jääkiekkojoukkueet erikseen. SaPKon edustaessa jälkimmäistä todistettavasti tiukassa ottelu-ohjelmassa kevein ottein.


    • Sapko is pest.

      Sapko on simplesti Mestiksen paras! Kou Sapko kou!

    • itte kans

      joskus nuorenpana kun opiskelin s-linnassaa tuli totta kai käytyä peleissä kattelemassa-
      Nyt kun muuttanut muualle asumaan seuraan edelleen opiskelupaikkakunnan joukkuetta.
      Sarja on tasainen aineskin nyt näyttää siltä yksi voitto vähemmän niin tilanne olisi toinen On kiva että Sapkokin pärjää nyt toivottavasti myös myöhemmin.
      Taitaa olla niin että omat pojat Konsti Koponen ja Piitulainen ovat ns oman kylän poikia eikä osto miehiä .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe