yritys

auttakaa ku me perustetaan koulussa yritys semmonen vuodeks niin mä en keksi mitään mitä myis jouluna tai kyl keksin mut jos voisitte auttaa et mitä kaikkee kannattais myydä.
7233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"apua, auttakaa mua tekemään mun kotitehtävät kun oon tämmönen netissä makaava löysä paska joka ei osaa mitään itsenäisesti" Tuleva elämäsi:

Etsit netistä vastaukset kaikkeen ja pääset copypastella koulusta

Jos olet mies, menet armeijaan mistä kotiudut alle 2 viikon sisään

Töissä pinnaat minkä ehdit ja haukut työnantajiasi netissä, kunnes pääset oman alasi töihin

Omalla alallasi (jos olet nainen) hankkiudut heti raskaaksi, valitat ja valitat, liityt ammattiliittoon ja itket kaikenlaisien lisien perään. Töitä et tee, ellei niihin löydy vastauksia netistä jonkun toisen kirjoittamana

Ensimmäisten yt-neuvottelujen tullessa lennät ensimmäisten joukossa pihalle. valitat tästäkin netissä

Tulet ottamaan pikavippejä ja muuta paskaa, jolla elätät itsesi.. Haukut vippifirmoja kovista koroista.

Olet lukenut tämän provo tekstin, loukkaannuit ja aiot vastata: "Haista sinä... et tunne minua, mikään ei pitänyt paikkansa! jnejne" Sen sijaan, kun olisit itse keksinyt jotain mitä myisit ja tekisit kotitehtäviäsi.

Kulutat aikasi johonkin aivan turhan provotekstin lukemiseen. Vaikka sanoisit mitä, vastaamalla tähän tekstiin, edes: "Mikään ei pidä paikkaansa" todistat minun olevan oikeassa, ainakin siinä, että vastaat tähän ennemmin kuin tekisit jotain oikeasti hyödyllistä. -Mitä minäkään en nyt tee...

Myykää vaikka persettä vuosi.

Äänestä
  • Mun keski arvo on koulussa 9.5 mein luokan paras. Ja tost armeija jutus mä meen mielelläni armeijaan asun nytkin maalla ja teen kunnon hommaa kun sä istut kaupungis kahvilas ja litkit kahviii ja vedät possumunkkii ja kirjottelet jotain aivan turhaa. Ei mitään muuta jos aattelit et loukkaannuin ni en kyl loukkaantunut. Ei mul muuta. Tai oli mul tää mitä kirjotit tänne ei kuulu tälle palstalle no ei kyl tääkää teksti mu ihan sama. Ja tol ekal tekstil tarkotin et jos teil on jotain neuvoja.

    Äänestä

  • tp kirjoitti:

    Mun keski arvo on koulussa 9.5 mein luokan paras. Ja tost armeija jutus mä meen mielelläni armeijaan asun nytkin maalla ja teen kunnon hommaa kun sä istut kaupungis kahvilas ja litkit kahviii ja vedät possumunkkii ja kirjottelet jotain aivan turhaa. Ei mitään muuta jos aattelit et loukkaannuin ni en kyl loukkaantunut. Ei mul muuta. Tai oli mul tää mitä kirjotit tänne ei kuulu tälle palstalle no ei kyl tääkää teksti mu ihan sama. Ja tol ekal tekstil tarkotin et jos teil on jotain neuvoja.

    Jos keskiarvosi on noinkin hyvä, miksi sinulla on yhdyssanavirheitä?

    Äänestä

  • 2+17 kirjoitti:

    Jos keskiarvosi on noinkin hyvä, miksi sinulla on yhdyssanavirheitä?

    Senkus ei oo mun ongelma

    Äänestä

  • 2+17 kirjoitti:

    Jos keskiarvosi on noinkin hyvä, miksi sinulla on yhdyssanavirheitä?

    eihän tuo ookku yks

    Äänestä

  • tp kirjoitti:

    eihän tuo ookku yks

    tuol

    Äänestä

  • 2+17 kirjoitti:

    Jos keskiarvosi on noinkin hyvä, miksi sinulla on yhdyssanavirheitä?

    Kyllä sen huomaa heti että keskiarvokin on väärinpäin kirjoitettu. Todellisuudessa se on 5,9. Vakavia ja alkeellisia kirjoitusvirheitä ja ajatuksenjuoksu pahvilaatikon tasolla. Luuseri toi on eikä se siinä pysty hämäämään ketään. Varmaan paskat housussa nytkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tp kirjoitti:

auttakaa ku me perustetaan koulussa yritys semmonen vuodeks niin mä en keksi mitään mitä myis jouluna tai kyl keksin mut jos voisitte auttaa et mitä kaikkee kannattais myydä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu