Meidän kaikkien niin rakastama ja arvostama A.Hirvonen sen taas kertoi. Entinen Uusi Työväestön Puolue onkin ääri oikeistolainen, maassa maan tavalla henkeen varastettu kokoomuksen slogan Koti Uskonto ja Isänmaa .
Hyvä alku
Arto Hirvonen 5.10.2010 06:37
Pyrkiminen Seurakuntaan Perussuomalaisen perusarvoja tuomaan nyky maailmassa esille. Koti Uskonto ja Isänmaa teemoilla.
Ja sokerina pohjalla ehdokkaina Seurakuntavaaleissa Punainentalo Wonterghem ja Aselaki mamu Eerola,hehheh hee ei voi muuta.
Hyvä alku
Arto Hirvonen 5.10.2010 06:37
Pyrkiminen Seurakuntaan Perussuomalaisen perusarvoja tuomaan nyky maailmassa esille. Koti Uskonto ja Isänmaa teemoilla.
Ja sokerina pohjalla ehdokkaina Seurakuntavaaleissa Punainentalo Wonterghem ja Aselaki mamu Eerola,hehheh hee ei voi muuta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ai tänään persut ovatkin äärioikeistoa ? Viimeeksi järjestöpoliittinen taustavaikuttaja väitti persujen olevan Keskustan ja Demareiden välissää poliittisella kartalla. On hienoa kun persut saavat valtaa seurakunnassa. Kotka voi olla ensimmäinen seurakunta jossa Jeesus poistetaan jumalanpalveluksesta, ilmiselvien kommunistisympatioiden vuoksi.
Johan se Merivirta aikanaan toitotti ,että persut on äärioikeistoa. Mä uskon tässä asiassa Merivirtaa.
pitkään, että joku ottaisi oikeat arvot esille: koti, uskonto ja isänmaa. Tämän arvokkaampaa vaaliteemaa ei ole olemassa.
Puhutaan vaan monikultuurisuudesta, jouluevankeliumien poistamisesta ja muusta idioottimaisesta epäisänmaallisesta.
Odotin pitkään, että kokoomus olisi ottanut tämän vanhan teeman käyttöönsä, mutta mieluummin se julistaa homoparaateja, homoavioliittoja, islaminuskon ymmärtämistä jne...on näes kulttuuririkkautta.
Hienoa perussuomalaiset, että olette ottaneet nämä kauankaivatut arvot esille. Ennustan teille valtavaa
äänivyöryä. Kannattajianne on plajon eläkeläisissä aivan nuoriin saakka ja varsinkin asepalvelusta suorittamassa olevat isänmaan puolustajat ovat kannattajianne.
Katson kaikki isänmaanpettureiksi, jotka kieltävät nämä kautta historiamme tärkeässä asemassa olleet arvot. Esi-isämme taistelivat kotien, uskontomme ja isänmaamme puolesta, jos tätä taistelua ei olisi ollut en minäkään tässä kirjottaisi ja ainakaan suomeksi. Nyt on perussuomalaisten aika näyttää oikea suunta
maallemme. Tämä teema on aikoinaan antanut voimaa Suomen kansalle ja uskon, että valtaosa suomalaisista haluaa tukeutua siihen edelleen.
Ne on ihan skitsoja vaan, sillä silloin voi olla nyt jotain ja kohta toista.
Koti niillä toivottavasti jokaisella on, kun niiden niin halajama Laajakoski myytiin, ettei vaan olisi ollut lukkarinrakkautta siihen paikkaan.
Uskonto tuskin kovinkaan lähellä näitä veijareita on, jos ei nyt sitten kylältä kolehtia tarvitse lainailla lauantaisi illasta lippalakkiin, kuten kirkoissa sunnuntaisin.
Isänmaa on näille toki perää antamaton käsite, mutta sitäkin saa ryöstää jos kaverille on annettu potkut, vaikka syyllinen löytyisikin peilistä.
Kehtaan siis väittää, että kysessä on kylähullujen poliitinenryhmittymä, johon on erehtynyt muutama ihan fiksukin sekaan, joidenka aallolla nämä muut ratsastaa.
Puhut vähän mutta asiaa!
Kunnioitan sinu kantaasi sillä seurasi on sinut tehnyt kaltaisekseen. Olet tuomassa Seurakuntaan politiikan mukaan jota Perussuomalaiset karsastaa uskolla ratsastamisella.
Minulle on Koti Uskonto Isänmaa niitä perusarvoja johon ei sekoiteta millään muotoa politiikkaa.
Kuitenkin omallalistalla vaaleissa piti antaa osuva nimi, että Seurakuntalainen eroittaisi meidän listan Kokoomuksesta tai Demareista. Sen verran jouduimme antamaan jälkeen, että listamme nimet ovat Perussuomalainen ja PerusS jolla erotumme johdonmukaisesti valtavirrasta.
Arto Hirvonen lista PerusS
että perusussuomalaiset puolustavat omaa uskoamme muita uskontaja vastaan. Hyvänä esimerkkinä taas Ruotsin tilanne. Milloin evankelisluterilaiset terroristit räjäyttelevät junia, tekevät itsemurhaiskuja. Meitä sitoutumattomia voitaisiin pitää vieläkin pahempina kuin ns. maahanmuuttokriittisiä perussuomalaisia näiden asioiden suhteen. Mikä häpeä on sanoa, että ajaa kantaväestön etuja. Maailmasta on tullut pelottava paikka, jokainen tietää miksi. Enpä uskalla illalla liikkua Karhulan suunnalla. Tällainen paikka on tullut Kotkastakin. Pelottaa lliikua illalla ulkona. Onko oikein, että kantaväestön täytyy alistua tällaiseen ja rajoittaa oman turvallisuuden nimissä liikkumistaan tietyissä paikoissa. Ottaen vielä huomioon kuinka lapsia pitää aina varoittaa samoista vaaroista. Toivoisin perussuomalaiten ottavan tähän kantaa. Tämä on arkipäivää Kotkassa, mutta tästä vaietaan, koska jos otat asian esille, sinut leimataan rasistiksi.
t. Isänmaan Lotta
Perussuomalaiset lähtevät teemalla Koti Uskonto Isänmaa, joka on kaikkien isänmaata rakastavan Tyväestön sydämmissä. Heidän onnellisuus Seurakunnassa riippuu siitä miten huomioidaa jokainen ihminen ja elämä on yhtäarvokas mitä Perussuopmalaiset kunnioittaa omissa toiminnoissaan.
Perussuomalaisille on myös Seurakunnassa tärkeää vähäväraisten auttaminen kristilliseltä pohjalta, kuin auttaa heitä taloudellisessa hädässä heidän jokapäiväistä elämästä selvitä taas uuteen päivää topivossa paremmasta tulevaisuudesta.
Arto Hirvonen listalta PerusS
Mutta jättäkää meidät työläiset edes rauhaan eli älkää edustako meitä, pyydän sitä koko isänmaahan uskovasta sydämmestäni.
Kirkon saatte minun puolesta yhdistää teihin, silllä olen ateisti.
Isänmaa siinä muodossa jota se minulle edustaa, on kyllä jotain muuta kuin mitä te edustatte.
Doktoori
Lääkkeiden taustavaikuttaja
Tarvitsee nyky tilanteessa kipeästi Perussuomalaisia.
Arto Hirvonen PS
mutta emme voi ottaa tarjoustanne vastaan !
Jos kipiää tekee, niin siihen kyllä löytyy muuta lääkettä.
Myyn työläis-sieluni ennemmin vaikka kokoomukselle, vaikka sekään tuskin tullee ajankohtaiseksi koskaan. Sillä heillä on edes kyky viedä tätä yhteiskuntaa kokonaisuudessa eteenpäin, jota ei teiltä löydy.
Mistököhän johtuu, että itse työväestöön kuuluvana en koe tarvitsevani teitä mihinkään? Toivon totisesti, että asioitani hoitavat muut kuin sinun kaltaiset suunsoittajat ja tunarit. Tänään hyvä esimerkki teidän tasosta oli kansanedustajienne tekemä määräraha-aloite Itämeren nimen muuttamisesta. Tahdoitte siihen varattavan 500 000 euroa!
Ihan uutta tietoa, mutta ei kyllä yllättänyt yhtään !
Viitaan siis ensimmäiseen kirjoittamaani viestiin tässä ketjussa, ei näiltä hul...lta ideat lopu, sillä heillä on RAJATON mieli.
"Mutta jättäkää meidät työläiset edes rauhaan eli älkää edustako meitä, pyydän sitä koko isänmaahan uskovasta sydämmestäni"
Kuka on antanut Doktoorille valtakirjan edustaa työväestöä? Eiköhän ole parempi kun keskityt nussimaan varjoasi! Ymmärsitkö!
Koti, uskonto ja isänmaa on oikein hyvä teema http://www.aliupseeriliitto.fi/ajankohtaista/perussuomalaiset_nousi_karkeen.html
Perussuomalaiset nousi kärkeen
Jäsentutkimuksessa selvitettiin mm. puoluekannatusta.
Perussuomalaisten kannatus nousi selkeään kärkeen Aliupseeriliiton jäsentutkimuksessa. Kantansa ilmoittaneista 33,3 prosenttia ilmoitti äänestävänsä Perussuomalaisia, jos eduskuntavaalit olisivat nyt. Kokoomuksen kannatus oli 21,7, SDP:n 14,5, Keskustan 11,6, Vasemmistoliiton 7,2 ja Ruotsalaisen Kansanpuolueen 5,8 prosenttia. Kristillisdemokraatit ja Vihreä liitto saivat 2,9, prosentin kannatuksen.
Doktoori edustaa työväestöä päivittäin, jopa poliitiselta kannaltaan olevia persuja.
Demokratia on vain tälläistä, halusitte tai ette.
Jos nyt jollain pirulla persut onnistuisi ottamaan demokraatisesti vallan, niin sitten mentäisiin niiden pillin mukaan.
Ei muutama persutyöläinen vielä anna aihetta ilmoittaa olevansa työläispuolue tai jopa huudella että työläiset tarvitsisivat persuja. Kyllä se nyt on vielä niin että politiikot tarvitsevat työläisiä, eikä toisinpäin.
Teillä jollain on vielä noita Väyrysmäisiä piirteitä eli luulee kansan tarvitsevan ylhäältä(katolta piipunjuuresta) pelastajaa.
Ei liene yllätys, että aliupseeriliiton jäsentutkimuksessa persut olivat suosituimpia ennen kokoomusta. Persut eivät ole edes kyenneet mitään uutta slogania kehittämään, vaan kokoomuksen vanha slogan suomettuneisuuden ajalta kelpaa. Koti, uskonto ja isänmaa. Hyvin omaperäistä. Ei edes punakone-Putkonen mitään uutta ole keksinyt. Paitsi sen, että persut ovat tyäväenpuolue. Työläiset eivät kyllä tarvitse edustajikseen persujen kaltaista hörhölaumaa. Pitääkö persujen odottaa mitä Isä-Timo ohjeistaa tekemään ? Jos oman ajattelun tuloksena on ainoastaan, koti,uskonto ja isänmaa, puhtaan populismin ylittää sloganin käyttäjien typeryys.