Digita uusii tietoliikenneyhteyksiään 12.10. ja 19.10. Espoon lähetinasemalla, tämä voi aiheuttaa pätkimistä ja lyhyitä katkoksia tv-lähetyksiin, radiolähetyksiin ja @450 verkon tietoliikenteeseen:
http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;699;12669
http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;699;12669
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä tuo haittaa, meillä pätkii ja on lyhyitä katkoksia ympäri vuodet, ja älkää perkele sanoko että laita kunnon antenni, se on nytte 2,5 metriä pitkä ja suunnattu millin tarkkuudella oikein, siis tommosella signaalimittarilla. Myös antennpiuhat on uusittu, ja asentaja laittoikin ne vanhasta voimavirtakaapelista, että kyllä pitäis tehot riittää. Myös antennivahvistin löytyy, se tehtiin vanhasta Maranaz viritinvahvistimesta.
Maranaz?? Mutta meillä saa täydet kentät ja kaikki kanavaniput näkyvät jopa silloin, kun koskettaa sormella digiboksin tai tv:n antenniliitintä. Voisi ajatella, että olisin palkannut siihen hommaan jonkun, mutta en ole.
vai että 2,5 metriä pitkä antenni...enpä usko. Ja että suunnattu millintarkasti? Enpä usko. Ja antennipiuhat voimavirtakaapelista? Sähän olet selvä trolli. Voimavirtakaapelista antennikaapeli, enpä usko . Ja että Maranzista antennivahvistin...en usko sitäkään.
Sä olet vitsiniekka.
No aivan varmasti pätkii noilla virityksillä, Maranaz.... buaah!