http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010100512468014_uu.shtml
Mitäs arveletta näistä.
Käytännössä samaa lahjomaa kuin kepuilla ja kokkareilla.
Mitäs arveletta näistä.
Käytännössä samaa lahjomaa kuin kepuilla ja kokkareilla.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://hugin.info/133386/R/1449262/391212.pdf
lähde. Karjalainen
Tämä Suomihan onku yksi Italia tai Venäjä. Täysin järjenvastaista.
Tuota ku pääsee paikallinen demarifani arvioimaan. vot.
Kateellisia vaan ootte kun ei itellä älli riitä ...
Metallityöväenliitto tukee seuraavissa vaaleissa SDP 30.000 e ja vasemmistoliittoa 15.000e oli tämän päivän karjalaisessa
Sitävastoin JHL tukee myös kaikkia jäseniään oli luettavissa Eli tässä tulee jälleen se kysymys miten ammattiliitot tukevat jäseniään.
Nyt sitten Laakkonen ja Kakkonen hieman tuumivat asioita lähteäkkö mukaan viime vaaleissahan nämä Pohjois karjalasta läpimenneet saivat sievoiset summat ainoastaan Lahtela ei ole ottanut tai saanut rahaa.Kehittyvien Suomen yhdistykseltä.MK,
Perskules eikös ne kepulaisille ajaneet heinähäkeillä euroja. Ketäs siellä olikaan poliisitutkinnassa näistä lahjomista. Ja kukas on menossa valtakunnan oikeuteen. Hitto, kun en muista. Olikos se kepulilauma.
Onkos Lehtomäki tutkinaassa. Mites tämä uus pääministeri. Sehän ostettiin 60.000 eurolla.
Paljokohan pitää maksaa väliä, kun tulee uus pääministeri ja uudet hallituspuolueet.
Ilmotus lehessä.
Annetaan tai vaihdetaan pääministeri. Eniten tarjoavalle.
Sama ymppäministerille.
Mitenkähän ne tukee näitä kirkkovaaliehokkaita. Eikös nehin kohta ole.
Olt melkoinen ( huumorimies ) mutta kuitenkin olisi syytä muistaa se seikka, että vielä ei tietääkseni ole tutkimukset valmistuneet joten ketä vierään teuraaksi valtakunnanoikeuteen.
On hyvin vaikeaa ilmeisesti kun aikanaan edellinen oikeuskansleri on nyt sairauden vuoksi estynyt lausumasta mitä on aikanaan todennut esteellisyydestä.
Toisaalta erilaisia tutkimuksia on eri kansanedustajista joten kyllä niitä heinähäkkiä on ollut syntymäpäiväjuhlissakin
Kuitenkin tämä vaalirahavyyhti alkoi Timo Kallin ansiosta ja toivottavasti tervehdyttävästi mutta on noita puolueita aikanaan mennyt konkursiin ja eduskuntaryhmän sihteeri ei tuntenut kenenkä rahoja oli
Myöskin aikanaan eduskunnan holvista löyty rahoja ja nyt viimeinen oli epäselvyydet urheilukerhon osalta joten kyllä sinulla olisi tekemistä monissa asioissa.
Mitä tulee sitten uudesta pääministeristä ja hallituspuolueista onko sinulla jokin kassakaappisopimus olemassa, vaikka vaalit on vasta keväällä mielestäni siihen voimme vaikuttaa ainoastaan äänestämällä eikä täällä nalkuttamalla.MK
On siellä kepuleilla oma pesä. Varmaan tiedätkin kepulaisena mistä tuo tieto tuonne julkisuuteen noista lahjomista ja vaalirahoista tulee. Omasta pesästähän ne. Tuo vaalirahasekoilu alkoi keskustapuolueen sisäisenä valtataisteluna. Ja jatkuu siihen saakka, kun Vanhasen valtakunnan viimeiset mohikaanit ja mohikaanittaret on siivottu oikeusjärjestelmän ja äänestäjien avulla tavan rivikepuleiksi.
Vaaleihin mennessä kerkiää vielä tapahtua paljon.
Olen samaa mieltä vaaleihin mennessä tapahtuu vielä paljon.
Katsoin eilen Uutisissa jossa oli perustuslakivaliokunnan vpj ja hyvin tuntu olevan vaisu ja antoi tukensa myöskin paljon kohua antaneelle ympäristöministerin antamalle selonteolle noista perheen osakkeista, että ministeri on toiminut asiassa oikealla tavalla ja asia on saanut jopa kohtuutonta käsittelyä mutta oli hyvä avaus keskustelulle joten sillä tavalla SDP valiokunnan vpj entinen Eu virkamies ja korkea lain tulkitsija.MK
Täälläkin tekee viijen markan suutari ainoostaan kuuden markan vahinkoo.
Tuohon Lehtomäen sekoilun jatko-osaan antaa kyllä Rata:s kannanoton toimiko ministeri oikein haaliessaan osakkeita perheelleen ennen osakkeiden arvonnousua.
Helmimuussa Talvivaara maksoi 4,17, nyt hinta näytttää olevan 5,68, elikkä silloin sijoitettu 300000 € on kasvanut puolessa vuodessa reiluun 400000 €. Miten lie. Pitipä sattua. Taitaa olla kovempi tuntipalkka kuin Demarinaisella. Tyyli on tosin sama.
5,87 on tänään. Eli yli 480,000.