http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010100612469776_uu.shtml
Eikös tämä demari Mönkäre ollut ministerikaudellaan hyväksymässä eräiden valtionyhtiöiden optiojärjstelmät.
Eikös tämä demari Mönkäre ollut ministerikaudellaan hyväksymässä eräiden valtionyhtiöiden optiojärjstelmät.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sillä minä siirryn pois kokoomuksesta. Minä en halua sitä että Suomi luopuu puolueettomuuspolitiikastaan ja ulkoistaa puolustusvoimamme natolle. Niin edelleen koen myös pakkoruotsin lapsien turhaksi kiusaamiseksi. Olen puolueemme kanssa myöskin täysin eri mieltä maahanmuutosta jota esim. Kataisen mielestä pitäisi lisätä rutkasti. Minusta meidän tulisi työlistää ensin omat kolmesataatuhatta työtöntä ja sen jälkeen voisimme katsella tilanetta uudelleen.
Olen siis monessa asiassa eri mieltä puolueemme linjojen kanssa. En voi hyväksyä myöskään sitä että Kanervan ja Tiuran kaltaiset roistot ja sosiopaatit vaikuttavat edelleen puolueessamme joten hej då..
Kokoomus sai Kataisen valheen avulla huijattua äänestäjät puolelleen viimevaaleissa. Jokainen suomalainen saa maksaa pitkään sitä taloudellista katastrofia minkä Kokoomus ja RKP on saanut aikaiseksi.
koetteli kaikkia teollisuusmaita.
OLET TÖRPPÖ ANARKISTI.
Niitä sanotaan Sdp:n lahjoitusmiljooniksi. Nyt tuo sama Mönkäre on ollut lahjoittelemassa miljoonia Raha-automaattiyhdistyksessä.