Hyvä KySa.n kirjoitus lukijalta

Oli päässyt kertomaan oman kantansa kaupungin asioista ja mielipiteensä kotkalaisista päättäjistä valtavan kokoisella laiskan kissan kuvalla. Siitä oli hyvä päätellä missä mennään ja kuka vedättää ketäkin.
5313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kymen Sanomat ei pelkää tiukkaakaan kritiikkiä koskien Kotkan valtapuoluetta tai siinä olevia jäseniä. Lehti uskaltaa olla rohkea edellä kävijä kertoessaan sen, mitä ei muualta saa tietää. MTV, YLE, Helsingin Sanomat ja muut ovat verrattavissa Iltalehden juoru lööppeihin, joita ei kannata ottaa kovin vakavasti. Vain Kymen Sanomat kertoo totuuden.

Äänestä
  • "Vain Kymen Sanomat kertoo totuuden". Et usko tuohon itsekkään
    Suosivat omiaan

    Äänestä

Seuraavat kysymykset lähetin suoraan uudelle päätoimittajallee Jenni Järvelälle;

Voisitko toimittajana ottaa selville, miksi kaupunki ei halua Kantasatamaan samantyylistä yksityisyrittäjyyttä kuin Sapokkaan, jossa on useita viihtyisiä kahviloita ja ravintoloita. Miksi Kaupunginjohto on niin sokea, että ei näe kaupungin ongelmia siinä, että ihmiset muuttavat täältä pois.

Onko Kymen Sanomat saannut selville Lemconin ja Kotkan kaupungin Merimuseoon liittyvistä rakentamisaikatauluviivytyksistä, jossa Lemcon vaati Kotkan kaupunkia maksamaan yli kymmenen miljoonaa euroa ?

Onko nykyisen merimuseon johtajasta Leena Hailan oikeudenkäynnistä uutta tietoa, jossa häntä epäillään virka-asemansa väärinkäytöstä ?

Ovatko Kaupungin johtaja skä Kaupunginhallituksen puheenjohtaja tehneet viime aikoina kulttuurimatkoja ulkomaille ? Yksi paljon kohua aiheutti Napolin matka keskellä kaupungin mittavia säästöpaineita ja niistä tiedottaminen lehdessä samana päivänä ?

Onko Kymen Sanomien linja kaupungin virkamiehiä suojeleva hinnalla millä hyvänsä, koska heistä ei saa kirjoittaa kritiikkiä lehden mielipidepalstalle ?

Toivon, että otat uuden jämäkämmän linjan siihen, mitä kaupungin kuliseissa aidosti puuhastellaan.

Äänestä
  • Kymen Sanomien omaa vastinetta, muutoin kuin tietysti puolustelevia kirjoituksia kaupungin johtohenkilöistä tekivät he mitä tahansa ja millä hinnalla tahansa.

    Äänestä

  • Täysin tyhjä tori kirjoitti:

    Kymen Sanomien omaa vastinetta, muutoin kuin tietysti puolustelevia kirjoituksia kaupungin johtohenkilöistä tekivät he mitä tahansa ja millä hinnalla tahansa.

    Kymärin Antttila kirjoitti perjantain lehdessä paloaseman remontteihin käytetyn miljoonia. Voisiko joku poliitikko kertoa meille kotkalaisille (kun lehti täsmällisiä lukuja kertonut), kuinka monta miljoonaa tähän mennessä. Nythän on luvattu 2 miljoonaa lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä näin kirjoitti:

Oli päässyt kertomaan oman kantansa kaupungin asioista ja mielipiteensä kotkalaisista päättäjistä valtavan kokoisella laiskan kissan kuvalla. Siitä oli hyvä päätellä missä mennään ja kuka vedättää ketäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu