Etsimme ensi kesäksi juhlapaikkaa häillemme, mieluiten Jyväskylästä. Mistä löytäisimme parhaat paikat, järven rannalla olisi mukavaa.
Juhlapaikka, Keskisuomi, Jyväskylä
5
1672
Vastaukset
- 2008
Tässä olisi erittäin kaunispaikka Jyväskylässä järven rannalla. Tila on myös edullinen, muistaakseni 200€ päivä. Vietimme häät kesällä -08. Varmasti soveltuu myös talvihäihin.
Linkissä yhteystiedot, yms.
http://seurantalot.fi/talot/saynatsalon_vasemmistoliitto/716776323#kohde - HM
tuossa taitaa olla jotkin salorinteen kotisivutkin, http://www.kolumbus.fi/juhani.pajunen/salorinne
- Pettynyt2011
Älkää ainakaan menkö Vaajakosken Koskenniskaan. Paikka on kyllä kaunis ja tilatkin menettelee. Verkkosivuilla mainostavat tiloja uusina, mutta sitä ne eivät ole. Vessoissa ei ollut käsipaperia eikä saippuaa ja naisten vessasta puuttui toinen ovi. Monipuoliset ja nykyaikaiset AV-laitteet on myös vähän liikaa mainostettu. Me jouduimme tuomaan kaiken itse, koska tilassa ei ollut minkäänlaista tekniikkaa. Kaiken lisäksi omistaja on aikamoinen kiskuri, jonka sanaan ei voi luottaa. Yhtenä päivänä sanoo yhtä, toisena toista. Jos siellä haluatte juhlia viettää, olkaa tarkkoina, uskaltakaa vaatia ja tehkää hyvissä ajoin KAIKKI sovitut asiat KIRJALLISENA.
- Tenho24
Vuokraa tanssipaikka Hangan lava niin mahdut pyörähtelemää. Hintakin on kohtuullinen.
- Valorinne2014
Järvenranta paikka ei ole mutta todella hyvä paikka on Valorinne jyväskylän keskustassa. Hinta laatusuhde kunnossa. Hyvät tilat, keittiö, juhlasali ja iso parkkipaikka.
http://www.valorinne.fi/p/sali.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1182728- 872391
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai651870- 561797
- 1681749
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1581576Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461566- 1231383
Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea
Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m3871306Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket281279