on se itse ongelman ydin, kertoisitko ? :)
Mikä tässä nyt
minä en tiedä.
7376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se että ihmisenä oleminen ei ole helppoa. Se että miehet yleensä eivät ymmärrä että vaikka onkin elämässään päämäärä, ei sen tarvitse olla toisen tiedossa. Se riittää kun tietää sen itse ja elää sitä päämäärää kohden tässä hetkessä. Se että tunnustaa ikävän, on sitä elämää. Se että toimii sen mukaan minkä itse kokee todeksi kohdalleen (vaikkapa nyt juuri kirjoittelu tänne) auttaa siihen omaan päämäärään pääsemiseksi pienen askeleen. Se voi hyvinkin olla totta että kaksi askelta eteenpäin ja yksi taakse, on ikävänkin kehityskaava ja sen asian ydin.
varattu, kait?
En ole.
Mutta oletko itse sitten ?
http://www.youtube.com/watch?v=6qBui-pG2U4
Varmaan se kun ei tiedä toisen ajatuksia ,eikä ole niistä halukas edes kertomaan.
Tilanne on mun mielestä hyvin ristiriitainen -ikävöit etkä tiedä ikävöikö hän myös.
Tiedän että ikävöi. Miten sen tiedän. Tämä on ikävissään olevien palsta. Vaikka ei sitä sano, oletan että se on perustunne minkä vuoksi täällä ollaan. Mitä ikävöi, se on taas eri asia.
Ajatukset keikkuvat avaruudessa, ja siellä kohtaavat, eli tiedän kenelle vastaan, ja siis ikävöin myös.
Niin täälläkin ikävöidään. Ja yritetään kerätä sitä rohkeutta ja ihan liveyhteydenottoon. Olen melko varmasti tunnistanut hänet tuolta toiselta palstalta. Mutta nimenomaan melko ei siis ihan. Ja olen myös melko varma että hän on tunnistanut mut. Olen miettinyt pienessä päässäni mitä ihmettä kirjoittaisin hänelle esim. tekstiviestiin. Tämä palstailu tekee asioista vaikeita.Kun ei sitten saa edes yhtään normaalilta vaikuttavaa tekstaria tai sähköpostia aikaiseksi.