joka suorittaa kissojen kastrointeja ja sterilisaatioita? Siis Uudestakaupungista tai lähettyviltä?
Löytyykö eläinlääkäriä
Naishenkilö
131245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
KNOW-HAU
saa nokian kontio kumisaappaita, siihen kun pudottaa kissan pää edellä niin värkit ovat hyvin käsiteltävissä. uroskissoille suosittelen kokoa 45 kun taas nartuille piisaa numero 40!
että joku untamo keksii noinkin älyllisen vastauksen.
Know-hausta on kyllä kokemusta, ihan pätevää ja hyvää palvelua siellä mutta onko tosiaan totta ettei lähempää löydy eläinlääkäriä tekemään tällaisia operaatioita? Harmi että Laitilan eläinlääkäri lopetti vastaanottonsa, nyt täytyy sitten mennä Raisioon tai Raumalle asti. Eikä Uudessakaupungissa ole ollenkaan edes kunnallista eläinlääkäriä, olenko käsittänyt oikein että hän on pitkällä virkavapaalla?
no joo...........................................................................................??????????????????????????????
olen koiraani maanantaina viemässä rokotettavaksi, ja aiempi kokemus ihan asiallisra hoitoa :)
http://uusikaupunki.fi/template_1.asp?id=665
Sieltä löytyy kaikki lähikuntien eläinlääkärit.
saako kunnalliseen viedä muuta kuin, jos itse asuu kyseisellä paikkakunnalla eli voiko Ukilaiset käyttää Mynämäen kunnaneläinlääkärin palveluja?
Olen oman kissani aikoinani mynämäellä leikkauttanut, ja ukilainen itsekin.
Rohkeasti vaan aikaa varaamaan !
Tosin itse kyllä veisin Laitilaan..
Ja on tosi hyvä lääkäri sekä aikovat nyt vissiin muutenkin tehdä siitä yhteispalvelun Mynämäkeen.
vinkeistä, vein kissan Laitilaan ja ihan hyvin siellä osattiin operaatio tehdä. Tosin melkein saman hintainen kuin yksityisillä eläinlääkäriasemilla.
Eikö Hakalan Sanna saanut Ugista viran???? Kaisa taas virkavapaalla????
lienee ihan kansantarua. Sellaista mitä U:gin kaltaisessa käpykylässä R-kioskin edessä jutustellaan ja väritettynä laitetaan sitten eteenpäin. olihan männä viikolla liikkeellä huhu, että Euromarketissa naudan paahtopaisti 4,99/kg. Huhua oli tämäkin, lenkkimakkaraan jouduin tyytymään. Ei siis riitä, että sitä on sutena paikalla jo ennenkuin kauppa aukeaa. Ei sitä paahtopaistia saa siihen hintaan, jos hintatieto pelkkää huhupuhetta.
lääkärinä kun koiraani kävin rokottamassa.
Ettei taida täällä ukissa ottaa vastaan, en sitten tiedä onko ihan vakituiseenkin.
Nykyajan suuntaushan on kierrättäminen. Monessa paikassa rokottelee koiria kaiketi.