Olen niin heikko

Olen kateellinen ihmisille joilla menee hyvin. Sateessa istuin puiston penkillä ja katsoin puliukkoja koska heilläkin meni paremmin kuin minulla. Olen sepittänyt itsestäni satoja tarinoita mutta aina ihmissuhteet katkeavat toisten pahuuteen. Tunnen olevani erilainen sellainen paha ihminen. Olen antanut itselleni kauniita nimiä koska omani on niin tavallinen. Mitä minä teen ja minne elämäni menee?
4201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Seurasin mielenkiinnolla saako ihminen jolla on nimimerkki 'narsisti', jelppiä ja myötätuntoa keneltäkään. Ei hirveetä tunkua :) Jos olisit kommentoinut 'uhrina' olisi säälipointsit olleet taattuja 8-)

Kuule, pää pystyyn, masennuksia ja arvottomuuden tunteita tulee kaikille. Sun elämä menee just sinne minne sun ajatukset ja tossut johtaa.

Ai niin, mistä mulla on tullut sellainen vahva intuiitio että sulla ja Proffalla on tekemistä keskenään(?) Ehkä mun mieli yhdistelee liikaa asioita...Proffakin puhui masennuksesta ja pulsuista, ja kun mainitsit tarinoiden sepittämis taipumuksesi, jossa proffa oli samaa luokkaa niin... ;-DDD

Äänestä
  • Hiljaisuus on myöntymisen merkki. Jippii, Proffa ei olekaan kadonnut palstalta, vaihtelee vaan nimmaria ;-DD

    Äänestä

Olet paska...Entä sitten.
Käy nyt äkkiä hakemassa sitä lähdettä jostain ja lopeta tuo itsesäälissä rypeminen.
Ai niin, mutta eihän se onnistu...Koska et ole narsisti.
No ainahan voit käydä hakemassa masis-pillerit, niin johan helpottaa.
Paistaa se aurinko joskus risukasaankin. Älä huoli...

( Tämän parempaan empatiaan en kykene, joten toivottavasti nyt kelpaa! )

Ai niin...Mulla on muuten aivan vitun loistava ilta tiedossa... ;D

Äänestä

Oletkohan vähän epäuskottava?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Narsisti kirjoitti:

Olen kateellinen ihmisille joilla menee hyvin. Sateessa istuin puiston penkillä ja katsoin puliukkoja koska heilläkin meni paremmin kuin minulla. Olen sepittänyt itsestäni satoja tarinoita mutta aina ihmissuhteet katkeavat toisten pahuuteen. Tunnen olevani erilainen sellainen paha ihminen. Olen antanut itselleni kauniita nimiä koska omani on niin tavallinen. Mitä minä teen ja minne elämäni menee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu