Heikki Tala on kaatanut rkp:n varjeleman sensuurin ja nosti Pakkoruotsin järjettömyyden nettiin, lehtien palstoille sekä tv:n ja radion ajankohtaisohjelmiin. Jokaisesta puolueesta nousee Pakkoruotsia kritisoivia puheenvuoroja.
SUURKIITOKSET HEIKKI TALALLE!
PoisPakkoruotsi
593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nettisvekot ovat taas täyttäneet palstan yöllisillä törkykirjoituksillaan. Eivät uskalla selvin päin ja päivänvalossa keskustella asiallisesti.
Tala on tiennyt svekotavat jo kauan sitten. Hän on ansiokkaasti levittänyt tietoa kansalle ja tulokset näkyvät. Se on katkera totuus svekoleirille.
Hyvä Tala ja hyvä toisetkin isänmaataan kunnioittavat suomalaiset.
Heikki on todellakin kiitoksensa ansainnut. Pakkoruotsin poistuttua pitäisi järjestää hänelle jotkut juhlat tai jokin muu huomionosoitus suoda.
voisi olla lähellä, koska norjalaiset ymmärtävät hyvin tämän suomalaisten orjapalvelijatilanteen.
Tämä tietenkin, jos tämä siirtyminen tapahtuu rauhanomaisesti eikä Ruotsi ja Dragsvik tule asevoimin väliin.
Ja siihen se saksan taito suurinpiirtein jääkin. Peruskoulussa ja lukiossa tuli ruotsin pakerrettua jopa Laudaturin edestä, mutta mitään tarvetta tälle onnettomalle kääpiökielelle ei ole ollut. Ranskan ja saksan taitoa sen sijaan olisin tarvinnut (saksaa varsinkin) - nyt osaan niitä sen verran huonosti ettei kannata edes mainita.