Mitenkä muut metsästäjät houkuttelevat petoeläimiä omaan pihapiiriinsä? Toimiiko hunaja karhuilla? Entäs mikä on hirvien herkkua? Mietin tässä vaan sitä, eikö olisi mukavaa ammuskella tuhoeläimiä omalta kotiterassilta. Samalla nautiskellen tuhteja konjakkiryyppyjä taskumatista. Tätähän voisi harrastaa metsästyskauden ulkopuolellakin, koska kyseessä oma pihapiiri eli suojelisin vain kotiani ja läheisiäni.
Voiko tästä joutua edes edesvastuuseen ja ottaisiko valtio lihat (se tosin on sivuseikka, koska ammuskelu on se pääasia).
Oma pihapiiri
KimmoKodinhenki
1
462
Vastaukset 1
- TarmoTuomarismies
Tuo tieten tahtoen houkuttelu voi olla raskauttavaa, jos homma menee oikeuskäsittelyyn. Toisaalta omaisuuden ja läheisten suojaaminen kotirauhan puitteissa puhuu toimintasi puolesta. Aika kiikun kaakun suomalaisessa oikeuskäsittelyssä. Jos vaikutat alkoholia nauttineelta niin voi heikentää keissisi uskottavuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512