huono valinta

SDP:n tiedotussihteeriksi on valittu Ismo Kainulainen, kuka hän on, tiettävästi ei mitään koulutusta tai kokemusta tiedotuksesta, ainoastaan taisi olla Heinäluoman avustajana ja haukkui Tuomiojaa kun ei ollut kunnallisvaaliehdokkaana. Niin alas on mennyt SDP asiat
3147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös tiedotusasiat ja sihteerihommat kuulukaan sairaanhoitajan koulutukseen. Kainulainen on veli hento valkoisissa. En tiedä onko koskaan tehnyt työtään, mutta tuskin on mitään kokemusta tiedottamisesta. Näitä virkojahan on aina jaeltu palkkiona omille joukoille. Harvemmin pätevyyden mukaan. Joskus viran on saanut rumin ja isoin tai sitten se, jolla on suurin ääni.

Äänestä

Samalla puolueen uudeksi järjestösihteeriksi on valittu Säde Tahvanainen. Tahvanainen (37) on kasvatustieteiden ylioppilas. Hän on mm. toiminut 12 vuotta kansanedustajana ja ollut puoluehallituksen jäsen.

Onkos tämä se Kaikkosen kumppani?

Äänestä
  • Kaikkosen kumppani on Satu Taiveaho. Säde Tahvanainen on tuttu nimi jostain aiemmasta vaiheesta, mutta taisi tosiaan pudota Eduskunnasta viime vaaleissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tasoakin kiitos kirjoitti:

SDP:n tiedotussihteeriksi on valittu Ismo Kainulainen, kuka hän on, tiettävästi ei mitään koulutusta tai kokemusta tiedotuksesta, ainoastaan taisi olla Heinäluoman avustajana ja haukkui Tuomiojaa kun ei ollut kunnallisvaaliehdokkaana. Niin alas on mennyt SDP asiat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu