Baijerilaismerkin sisustusmateriaalit ovat mielestäni laadukkaammat kuin esim Audin. Olen vertaillut autoliikkeissä näitä saksalaisia. Se on helppo todeta silmäilemällä ja siitä miltä viimeistely näyttää. Myös materiaalivalinnat tuntuvat niitä hypisteltäessä Bmw:ssä hieman laadukkaammalta. Vertailin myös vanhojen Audien ja Bmw:n materiaaleja ja siinä Bemari vetää kyllä pidemmän korren selvästi. Eli auto on aina ollut laadukas. Audi on vasta viime vuosina päässyt lähes Bmw:n tasolle laadun tunteessa. Myös Volvo tuntui varsin laadukkaalta. Erikoista oli, että Volvon oven sulkemisääni on uskomattoman kassakaapimainen. Tähän ei nämä kaksi saksalaismerkkiä päässeet. Audi on hitusen Bemaria parempi ajaa, mutta nämä ovat makuasioita. Näistä äänettömin mielestäni on Bmw. Testatut autot: Audi A4, Bmw 318 ja Volvo S60. Vuosimallit 2007.
Bmw:n sisustusmateriaalit
Kalevi Halli
5359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Varsinkin se beige kangasverhoilu joka on kuin suoraan 70-luvun itäsaksalaisesta sohvasta, jo uutena nuhjuinen ja nyppyinen. Siihen kun pannaan vielä ympärille kierrätyskovamuovia oikein rotevasti niin siinä sitä onkin premiumia kerrakseen.
kovamuovia. Huyndaissa on laadukkaammat.
e39 oli vielä laatupeli sisältä, kaikki muut sen jälkeen huonompia
Olet käynyt potkimassa käytettyjen autojen renkaita.
Audissa on pakko käyttää helposti puhdistettavia ankeita kankaita penkeissä, koska audikundien peräpäät on niin väljiä ja vuotovahinkoja sattuu väkisinkin.