Peltipollari ei hillitse...

Karu totuus taisi paljastua, eikö peltipöntöt olekkaan ratkaisu kaikkeen...
http://www.aamulehti.fi/uutiset/pirkanmaa/kamerat-eivat-kaasujalkaa-9-tiella-hillitse/193626
2144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

karu totuus. Kyllä tuo kaikkien tiedossa on, että tolppien välillä ajetaan ja on aina ajettu kovaa.
Risteyksissä ja muissa paikoissa, joissa on kameratolppa nopeudet laskevat selvästi.
Tuosta vain näkyy se, että vaikka poliisi julkisesti ilmoittaa tehovalvonnasta, löytyy iso joukko
jotka tarjoutuvat maksamaan vapaaehtoista "haluan ajaa kovaa"-maksua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menojalkaa... kirjoitti:

Karu totuus taisi paljastua, eikö peltipöntöt olekkaan ratkaisu kaikkeen...
http://www.aamulehti.fi/uutiset/pirkanmaa/kamerat-eivat-kaasujalkaa-9-tiella-hillitse/193626

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu