Naurettavaa pelleilyä

Jokin järki mukaan

6

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jfykjf

      viestintäministerin oikkuja.

    • hghfgghfhfghfg

      älä jaksa sitä kaupunkilaisjuttua... Asiahan on ihan päinvastoin!

      • Testaan

        Soneran uusinta mokkulaa (Omilla) / nettitikkua Huawei E173 ja rajatonta mobiililaajakaistaa (7,2Mbit/s).

        Tosi surkea on täällä kaupungissa jossa on 3G kuuluvuuskartan mukaan joka paikassa tummalla violetti värillä kuuluvuus (siis max nopeudet pitäisi saada) ? Tässä missä saan nopeuden 0,03Mbit/s - 1,5Mbit/s tuon sain yöllä klo 02:00 1,5Mbit/s. 200metrin päässä kaverin luona tuli jopa yli 3 - 4,5Mbit/s ?

        Et näin nämä toimii. Elisan vastaava 3G-yhteys oli tuota luokkaa ennen kun sulkivat sen...

        http://www.speedtest.net/result/1052316379.png


    • liity asiaan mutta mitä helkattia tekee 100 megasella?
      no onhan se niin että suomalaiset tykkäävät suurista luvuista :)
      itselläni on 2 meganen eikä ole ollut tarvetta nostaa. nettivideot toimivat ok ja silleen.
      tietty sitten kun netin tarjonta alkaa olla teräväpiirto/3d luokkaa luokkaa niin silloin eri juttu. sitä kyllä saadaan odottaa vielä seuraavat 10 vuotta :)

      • markorepairs

        Mulla 100 ja kyllä on yhtä juhlaa!


      • ögödö
        markorepairs kirjoitti:

        Mulla 100 ja kyllä on yhtä juhlaa!

        Mulla on telkkari katsomista varten ja tietokone pelaamista varten!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      132
      14322
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      30
      5952
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5515
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      301
      4359
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4117
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      105
      3671
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3592
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3548
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2655
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1438
    Aihe